Artykuły na temat: "przemoc"

Sprawca ataku na Moście Londyńskim był w przeszłości skazany

29 listopada 2019 r.

 Sprawca piątkowego ataku na Moście Londyńskim był w przeszłości skazany za przestępstwa związane z islamistycznym terroryzmem - podał wieczorem brytyjski dziennik "The Times", powołując się na źródła rządowe. Napastnik zabił dwie osoby, po czym został zastrzelony przez policję.

Francja: Rząd ogłasza walkę z przemocą domową wobec kobiet

25 listopada 2019 r.

 Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w poniedziałek plan walki z przemocą domową wobec kobiet. Sekretarz stanu ds. równouprawnieniai i walki z dyskryminacją Marlene Schiappa obiecuje 1 mld euro na ten cel oraz na politykę równościową.

Iran płonie przez benzynę

21 listopada 2019 r.

Podwyższenie cen paliw wywołało protesty w Iranie. Władze zareagowały użyciem siły. Według BBC w ciągu pięciu dni zginęło 200 osób.

Zakopane od lat nie walczy z przemocą. RPO interweniuje

31 października 2019 r.

Doktor Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich (RPO) pyta wojewodę małopolskiego, jakie działania podjął lub zamierza podjąć wobec Zakopanego, które od lat konsekwentnie odmawia wykonywania obowiązków związanych z przeciwdziałaniem domowej agresji.

Hongkong: Władze odrzuciły apelację w sprawie niedzielnego marszu

13 września 2019 r.

Hongkońskie władze podtrzymały w piątek decyzję policji i odmówiły zezwolenia na planowaną na niedzielę prodemokratyczną pikietę i pokojowy marsz protestu w centrum miasta. Organizator zapowiedział, że wystąpi o zgodę na demonstrację w innym terminie.

Senat przyjął bez poprawek ustawę o państwowej komisji ds. pedofilii

31 sierpnia 2019 r.

Senat przyjął w sobotę bez poprawek ustawę o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15. Pierwszy raport komisja ma opracować w ciągu roku od dnia wejścia ustawy w życie.