Artykuły na temat: "przemoc"

Chiny: Parlament za likwidacją ośrodków detencyjnych dla prostytutek

28 grudnia 2019 r.

Parlament Chin przegłosował w sobotę likwidację ośrodków detencyjnych dla prostytutek i ich klientów. Zgodnie z prawem policja mogła tam umieszczać zatrzymane osoby bez aktu oskarżenia na okres do dwóch lat. Zdaniem krytyków ośrodki nie spełniały swojej roli.

Były ksiądz podejrzany o kilkudziesiąt gwałtów na ministrancie

21 grudnia 2019 r.

Były ksiądz Krzysztof G. usłyszał zarzuty dokonania co najmniej kilkudziesięciu gwałtów na ministrancie z Chodzieży – poinformował w sobotę lokalny dziennik „Głos Wielkopolski”. Do przestępstw seksualnych miało dochodzić przez ponad 10 lat.

Sprawca ataku na Moście Londyńskim był w przeszłości skazany

29 listopada 2019 r.

 Sprawca piątkowego ataku na Moście Londyńskim był w przeszłości skazany za przestępstwa związane z islamistycznym terroryzmem - podał wieczorem brytyjski dziennik "The Times", powołując się na źródła rządowe. Napastnik zabił dwie osoby, po czym został zastrzelony przez policję.

Francja: Rząd ogłasza walkę z przemocą domową wobec kobiet

25 listopada 2019 r.

 Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w poniedziałek plan walki z przemocą domową wobec kobiet. Sekretarz stanu ds. równouprawnieniai i walki z dyskryminacją Marlene Schiappa obiecuje 1 mld euro na ten cel oraz na politykę równościową.

Iran płonie przez benzynę

21 listopada 2019 r.

Podwyższenie cen paliw wywołało protesty w Iranie. Władze zareagowały użyciem siły. Według BBC w ciągu pięciu dni zginęło 200 osób.

Zakopane od lat nie walczy z przemocą. RPO interweniuje

31 października 2019 r.

Doktor Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich (RPO) pyta wojewodę małopolskiego, jakie działania podjął lub zamierza podjąć wobec Zakopanego, które od lat konsekwentnie odmawia wykonywania obowiązków związanych z przeciwdziałaniem domowej agresji.