Artykuły na temat: "prywatyzacja"

Duda: Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów

8 lipca 2020 r.

Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów, cieszę się, że tego typu pomysły nie znalazły odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym - podkreślił prezydent Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Zastawie (gmina Urszulin).

Sellin: Pokusy prywatyzacji TVP mogą się zrodzić tylko w szalonych głowach

21 maja 2020 r.

TVP to ważna instytucja dla debaty publicznej i nigdy nie zgodzimy się na to, żeby umniejszano jej potencjał, a zwłaszcza żeby ją prywatyzowano; takie pokusy mogą się zrodzić tylko w szalonych głowach - powiedział w czwartek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Mądry minister po szkodzie, czyli prywatyzacyjny błąd

14 lutego 2020 r.

Wprowadzenie na giełdę spółek energetycznych oraz z sektora oil&gas było błędem – powiedział były minister skarbu Jacek Socha. Tak, to ten sam, który przeszedł do historii rodzimego rynku kapitałowego jako twórca maksymy: „Prywatyzacja przez giełdę jest polską racją stanu”.

ARP planuje opracować reguły wyjścia dla rentownych spółek

11 maja 2019 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu planuje opracować zestaw kryteriów w oparciu, o które spółki, które osiągną trwałą rentowność, będą mogły w dłuższej perspektywie opuścić grupę ARP - poinformował PAP wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok.

CBA zablokowało prywatyzację sieci ciepłowniczej w Środzie Wielkopolskiej

18 stycznia 2019 r.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zablokowało prywatyzację sieci ciepłowniczej w Środzie Wielkopolskiej i udaremniło przyznanie spółce, która chciała zostać nowym właścicielem sieci blisko 27 mln zł unijnej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dowiedziała się PAP.

Plan Donalda Trumpa: Sprywatyzować Amerykę

30 listopada 2018 r.

Donald Trump przymierza się do spełnienia obietnicy, że będzie zarządzał krajem jak firmą. Na pierwszy ogień ma pójść poczta, którą zamierza sprywatyzować

PKP Energetyka czeka na werdykt

19 września 2018 r.

Sprywatyzowana spółka chwali się, że liczba awarii sieci trakcyjnej spadła sześciokrotnie. Rząd liczy, że sprzedaż przedsiębiorstwa uda się odkręcić

Debata w Krynicy: Czy kapitał ma narodowość

5 września 2018 r.

Czy kapitał ma narodowość i czy w związku z tym prywatyzacja majątku państwowego na dużą skalę jest dla Polski większą szansą czy zagrożeniem - o to m.in. spierali się uczestnicy środowego panelu na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy.