Artykuły na temat: "prawo unijne"

Węgry: Rząd odrzucił opinię TSUE ws. kwot migracyjnych

31 października 2019 r.

Węgierski rząd odrzucił ogłoszoną w czwartek opinię prawną Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, według której Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo, nie godząc się na obowiązkowe kwoty przyjmowania migrantów.

KE za wsparciem rybaków, którzy nie mogą łowić dorsza w Bałtyku

31 października 2019 r.

Komisja Europejska przyjęła w czwartek propozycję, w której proponuje pomoc finansową dla rybaków dotkniętych skutkami zamknięcia połowów dorsza atlantyckiego ze wschodniej części Morza Bałtyckiego. Chodzi w dużej mierze o polskich rybaków.

Warszawska SKM rezygnuje z Elfów z Pesy

17 października 2019 r.

 Stołeczna Szybka Kolej Miejska (SKM) odstąpiła od umowy z bydgoską Pesą na dostawę 13 pociągów – poinformował PAP w czwartek zarząd SKM. Pesa w przesłanym PAP oświadczeniu oznajmiła, że decyzja SKM jest dla zakładu zaskoczeniem.

Włochy i Niemcy chcą ograniczenia przez UE sprzedaży broni do Turcji

13 października 2019 r.

Włochy działają na rzecz tego, by UE rozważyła moratorium na sprzedaż broni do Turcji - ogłosił w niedzielę premier Giuseppe Conte. Również szef niemieckiego MSZ Heiko Maas uważa, że ograniczenie dostaw uzbrojenia dla Turcji powinno obowiązywać w całej Unii.

TSUE ustali, kto jest osobą zatrudnioną w kilku państwach

25 września 2019 r.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzeknie, czy pracownik z Polski oddelegowany przez polską firmę do pracy na kilka miesięcy do różnych krajów UE może być ubezpieczony w polskim ZUS, czy też konieczne będzie zgłaszanie go do ubezpieczeń społecznych w każdym państwie unijnym.

Prawo do bycia zapomnianym: Google wygrał z Francją przed TSUE

24 września 2019 r.

Koncern Google wygrał we wtorek batalię sadową z Francją przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu w sprawie "prawa do bycia zapomnianym". Jak wynika z wyroku, prawo to dotyczy tylko wersji wyszukiwarki w państwach członkowskich, ale już nie poza UE.

Węgry: Rząd oczekuje nowej epoki w polityce migracyjnej UE

10 września 2019 r.

Rząd węgierski oczekuje nowej epoki w polityce migracyjnej Unii Europejskiej – oznajmiło we wtorek Centrum Informacyjne Rządu (CIR) po ogłoszeniu Laszlo Trocsanyiego kandydatem na komisarza ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia.