Artykuły na temat: "posłowie"

Posłowie zajmą się projektem zaostrzenia zakazu handlu

12 marca 2019 r.

Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Sejm może wznowić prace nad poselskim projektem doprecyzowującym przepisy o handlu w niedzielę. Nowelizacja zakłada m.in. ograniczenie możliwości sprzedaży przez sklepy posiadające status placówek pocztowych. Będą one mogły prowadzić handel, jeśli ich przeważającą działalnością jest wykonywanie usług pocztowych (a nie sprzedaż towarów).

Poseł Jakub Kulesza odszedł z Kukiz'15 do partii Wolność

26 października 2018 r.

Poseł Jakub Kulesza poinformował w piątek, że odszedł z ruchu Kukiz'15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz'15.

Bedą zmiany w rozliczeniu samochodów osobowych, exit tax i CIT

25 października 2018 r.

Nowe zasady rozliczenia samochodów, podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) , obowiązek raportowania schematów podatkowych oraz obniżona 9-proc. stawka CIT – to tylko niektóre zmiany przyjęte przez Sejm w tym tygodniu

Posłowie proponują likwidację przedsądu w SN

14 czerwca 2018 r.

Skargi kasacyjne w sprawach cywilnych nie będą już selekcjonowane w formie tzw. przedsądu. Projekt przepisów, który likwiduje tę formę wstępnej kontroli w Sądzie Najwyższym, złożyli właśnie posłowie z sejmowej komisji petycji.