Artykuły na temat: "pomoc społeczna"

Zasiłek celowy 2020: Komu przysługuje

3 lipca 2020 r.

Zasiłek celowy to pomoc, która należy się osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej. Zasiłek celowy przyznawany jest na sfinansowanie lub dofinansowanie konkretnego celu.

"Rz": Rośnie akceptacja dla długu, także polskiego

12 czerwca 2020 r.

W razie konieczności rząd mógłby podsypać gospodarce jeszcze trochę grosza. Choć nasze zadłużenie już teraz rośnie rekordowo szybko, nie wystrzelaliśmy się jeszcze z całej amunicji – czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Wpłynęło mało wniosków o świadczenia po obniżce pensji

27 maja 2020 r.

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że w związku ze zmniejszonym wynagrodzeniem mogą się ubiegać o świadczenia na dzieci. Uprawniający do nich próg jest jednak tak niski, że łatwo go przekroczyć – nawet przy obniżonym dochodzie

Pomoc społeczna odmraża się powoli

20 maja 2020 r.

Niektóre ośrodki zaczęły przywracać bezpośrednią obsługę wnioskujących o wsparcie. Wyjścia w teren pracowników socjalnych są jednak nadal ograniczane do niezbędnego minimum

Pracownicy socjalni poczekają

29 kwietnia 2020 r.

Najwcześniej w lipcu może pojawić się projekt ustawy, która ma poprawić organizację i warunki pracy pracowników socjalnych. Tak wynika z odpowiedzi, jaką Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) otrzymała od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Maląg: zakażonych koronawirusem jest 311 mieszkańców DPS-ów

20 kwietnia 2020 r.

W domach pomocy społecznej zakażonych koronawirusem jest 311 osób, to 0,39 proc. ogółu mieszkańców tych placówek – poinformowała w poniedziałek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. W całej Polsce w DPS-ach mieszka ok. 80 tys. osób.

MRPiPS: zakażenie koronawirusem u 0,3 proc. mieszkańców DPS-ów

16 kwietnia 2020 r.

W całym kraju funkcjonują 824 domy pomocy społecznej z 80 tys. mieszkańców. Łącznie w 20 placówkach zakażonych jest 247 osób, co stanowi 0,3 proc. wszystkich mieszkańców – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.