Artykuły na temat: "polityka"

Defilowanie wojska w rytm polityki [OPINIA]

5 sierpnia 2020 r.

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, stołeczną Wisłostradą przedefilują żołnierze Wojska Polskiego. Nie zabraknie też czołgów, armatohaubic czy moździerzy. Pojawić się mają również sojusznicy, którzy stacjonują w ramach natowskiej tzw. wysuniętej obecności, czyli Amerykanie, Brytyjczycy, Chorwaci i Rumuni.

Trzaskowski: Dziś żadna partia nie akceptuje czyjegoś przywództwa po stronie opozycji, ale na współpracę jesteśmy skazani, jeśli chcemy być efektywni [WYWIAD]

31 lipca 2020 r.

Mam dość sytuacji, w której idę do studia telewizyjnego czy udzielam wywiadu i wciąż odpowiadam na pytania o LGBT czy awarię rurociągu przesyłowego do Czajki. To ważne tematy, ale dziś dużo ważniejsza jest służba zdrowia, wyrównanie szans kobiet, stworzenie na nowo poczucia wspólnoty w kraju czy wychodzenie z przedsięwzięciami mającymi na celu walkę z katastrofą klimatyczną – mówi Rafał Trzaskowski.

Na Białorusi innego prezydenta nie będzie

31 lipca 2020 r.

Najciekawsza, a na pewno najbardziej pouczająca historia Białorusi nie dotyczy tego, w jaki sposób polityczny outsider doszedł do władzy, którą 9 sierpnia – w kolejnych wyborach – najpewniej przedłuży. Najciekawsze jest to, jak Alaksandr Łukaszenka rozmontował podział władz i instytucje demokratyczne nowo powstałego państwa.

Ziobro: Wiedziałem o śledztwie wobec Sławomira Nowaka

29 lipca 2020 r.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział w środę w Nowej Dębie (Podkarpackie), że wiedział o śledztwie, które się toczy wobec b. ministra transportu Sławomira Nowaka. Zaznaczył przy tym, że nie znał konkretów śledztwa.