Artykuły na temat: "polityka"

Ujazdowski o Senacie: uważam, że nikt nie zostanie przekupiony

17 października 2019 r.

PiS będzie musiało pogodzić się z tym, że większość senacka będzie ukształtowana przez opozycję - powiedział w czwartek senator-elekt Kazimierz Michał Ujazdowski (KO). Jego zdaniem nikt z senatorów z opozycji nie zostanie przez PiS "przekupiony".

Rozpoczęło się posiedzenie rządu

15 października 2019 r.

We wtorek po godz. 10. rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie mają zająć się m.in. projektem zmierzającym do usunięcia ograniczeń, w tym biurokratycznych, w prowadzeniu prac geodezyjnych i kartograficznych. Mają też rozpatrzyć Strategię zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa.

Co mówi się w Niemczech o wyborach w Polsce?

14 października 2019 r.

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" komentując w poniedziałek wyniki wyborów w Polsce podkreśla, że ich wynik był przewidywalny. Tak bardzo, że zwycięski PiS prawie się nie cieszył - uważa magazyn.

Andrzej Duda: Nie wybieram się jeszcze na emeryturę

14 października 2019 r.

Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram - powiedział w poniedziałek w Warszawie na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda, pytany czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Trump pod coraz większą presją demokratów

14 października 2019 r.

Prokuratorzy pracujący nad Watergate nie mają wątpliwości: jest już wystarczająco dużo dowodów, by wszcząć procedurę impeachmentu wobec amerykańskiego prezydenta