Artykuły na temat: "polityka"

Wróbel: Krasnodębski nie może przyznać prawdy

13 grudnia 2019 r.

Ciekawie się równolegle czyta dwa wywiady: Roberta Mazurka ze Zdzisławem Krasnodębskim („Musimy dokończyć rewolucję”, Magazyn DGP z 6 grudnia 2019 r.) i Grzegorza Sroczyńskiego z Agatą Bielik-Robson (Gazeta.pl).

W polityce pogarda szkodzi bardziej niż nienawiść [OPINIA]

12 grudnia 2019 r.

Ilekroć w tak zwanym dobrym towarzystwie mowa jest o polskiej polityce, pojawia się kwestia tego, jak bardzo debata publiczna przepełniona jest nienawiścią. Czy też – jak to się częściej obecnie mówi, hejtem. W dobrym towarzystwie, wśród ludzi kulturalnych i eleganckich, hejt niemal zawsze przypisuje się prawicy.

Niemiecka lewica skręca ostro w lewo

9 grudnia 2019 r.

Socjaldemokraci wybrali nowe władze. Saskia Esken i Norbert Walter -Borjans krytykują politykę koalicyjnych partnerów z CDU, ale zostają w rządzie.

Parafianowicz: Sukcesu potrzebuje każdy. Oprócz Putina

9 grudnia 2019 r.

Nadawane w weekend relacje ze zrewoltowanego z powodu propozycji zmian w systemie emerytalnym i podatkowym Paryża musiały ucieszyć oko Władimira Putina. Rosyjski prezydent już wie, że gospodarzem dzisiejszego spotkania normandzkiej czwórki będzie polityk, który potrzebuje sukcesu. Czegoś, co będzie można sprzedać jako przełom. Dowód, że lansowany przez Emmanuela Macrona pomysł powrotu Francji do globalnej gry nie jest jedynie tezą publicystyczną.

Siemoniak: Hołownia zderzy się z realiami Polski powiatowej

8 grudnia 2019 r.

Kampania prezydencka rozstrzygnie się w Polsce powiatowej, a Szymon Hołownia, skoro nie ma struktur partyjnych, bardzo szybko zderzy się z jej realiami - ocenił wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, komentując deklarację startu dziennikarza w wyborach prezydenckich.

Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich

8 grudnia 2019 r.

Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że chciałby być prezydentem wszystkich Polaków, a nie wyborców jednej partii. Zadeklarował, że chce przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa.

Wróbel: Emocje Polaków pokonanych przez innych Polaków [OPINIA]

6 grudnia 2019 r.

Nieumiejętność zrozumienia przez Władysława Frasyniuka, że popełnił błąd, to kiepska wróżba na przyszłość. Opozycja dostanie jeszcze jednego Lecha Wałęsę – rozgoryczonego, przekonanego o własnej niezwykłości, bzdurzącego oraz zapienionego. Wykrzykiwanie wulgaryzmów pod adresem licznych Polaków podczas manifestacji „w obronie sądów”, to głupota.

Standardy wyśrubowane od dna do czubków masztów

5 grudnia 2019 r.

Niemal rok temu „Dar Młodzieży” wrócił do Polski po rejsie dookoła świata. I wkrótce potem przeszedł należny przegląd techniczny. – To odpowiedzialna i wymagająca praca – mówią przedstawiciele firmy Polski Rejestr Statków.

Sukcesja po Banasiu ważniejsza niż sam szef NIK

5 grudnia 2019 r.

W poniedziałek opisaliśmy kulisy złożenia dymisji przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Dymisji, na którą naciska ekipa rządząca. Ta sama, która ledwie trzy miesiące wcześniej wybrała go na to stanowisko. W DGP pokazaliśmy, jak wyglądało składanie dymisji do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która według naszych licznych informatorów dotarła do niej w piątek nieformalnym kanałem. Pismo zostało Banasiowi zwrócone.