Artykuły na temat: "polityka"

PSL idzie do wyborów bez PO. Gra va banque ludowców [OPINIA]

17 lipca 2019 r.

PSL idzie do wyborów bez PO – deklaracje lidera są jednoznaczne. To może być jeden z punktów zwrotnych kampanii. Samodzielny start ludowców pozostawia opozycji dwa warianty. Mniej prawdopodobny, czyli koalicja PO z lewicą, oraz najbardziej realny podział anty-PiS na trzy bloki: PSL, PO i lewicę. Jak się skończy pojedynek ze zwartą armią PiS? „Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele i – jakoś to będzie!” – odpowiada cytatem z „Pana Tadeusza” jeden z ludowców.

Kodeks etyczny Trybunału Konstytucyjnego nie obowiązuje [WYWIAD]

15 lipca 2019 r.

Jeżeli sędzia nie widzi niczego niestosownego we fraternizowaniu się z ludźmi władzy politycznej, to potwierdza tylko, że minął się z powołaniem - mówi w rozmowie z DGP dr hab. Jacek Zaleśny, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

"Prosimy o wyliczenia i konkretne projekty". Rzeczniczka PiS o programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej

14 lipca 2019 r.

- Prosimy o wyliczenia i konkretne projekty, jeżeli nie zostaną przedstawione, to może znaczyć, że Grzegorz Schetyna mija się z prawdą, a wiemy Platforma ma problemy z wiarygodnością, albo będą zlikwidowane programy społeczne, które wprowadziliśmy – powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, komentując wystąpienie Grzegorza Schetyny, w czasie którego przedstawił program wyborczy Platformy Obywatelskiej na zbliżające się wybory parlamentarne.

Politycy PO: Oddala się perspektywa wspólnej koalicji z PSL, rozmowy idą źle

11 lipca 2019 r.

 Oddala się perspektywa wspólnej koalicji PO z PSL, negocjacje idą źle - wynika z rozmów PAP z politykami PO. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał liderowi PO Grzegorzowi Schetynie przedstawić "zaporowe" warunki porozumienia, żądając zerwania współpracy z Nowoczesną i Inicjatywą Polska.

PO-KO chce dymisji ministra środowiska Henryka Kowalczyka

10 lipca 2019 r.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk ponosi odpowiedzialność za zagrożenie utraty miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze i zdrowie Polaków - ocenił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Poinformował, że klub PO-KO złożył wniosek o jego odwołanie.