Artykuły na temat: "politycy"

W poniedziałek SN zdecyduje o dalszej pracy sędziego Juszczyszyna

17 grudnia 2019 r.

 W poniedziałek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się sprawą sędziego Pawła Juszczyszyna, który do 29 grudnia jest zawieszony w orzekaniu przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Izba zdecyduje, czy sędzia wróci do orzekania, czy nadal będzie zawieszony.

Rzecznik rządu: Ustawa dezubekizacyjna nadal powinna obowiązywać

17 grudnia 2019 r.

Ustawa dezubekizacyjna nadal powinna obowiązywać - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o poniedziałkowy protest b. pracowników służb mundurowych. Przepisy likwidują dodatki, które były przywilejem; ponadto istnieje możliwość odwołania się, aby taki przywilej odzyskać - wskazał.

Boliwia: Tymczasowa prezydent zapowiada nakaz aresztowania Moralesa

15 grudnia 2019 r.

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez zapowiedziała w sobotę wydanie w najbliższych dniach nakazu aresztowania byłego prezydenta Evo Moralesa który przebywa obecnie w Argentynie jako uchodźca. Morales nie rezygnuje z udziału w życiu politycznym swego kraju i zapowiada swój powrót.

Biedroń: Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie - Nowa Lewica

14 grudnia 2019 r.

 Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie, nowa siła polityczna, na którą tak długo czekaliśmy, w której będziemy rządzić po partnersku - powiedział w sobotę na konwencji Wiosny jej lider Robert Biedroń. Zdradził, że będzie się ona nazywała Nowa Lewica.

Olsztyński sędzia dokończy prowadzone przez siebie sprawy

27 listopada 2019 r.

„(…) prawo stron do rzetelnego procesu jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę” – oświadczył wczoraj Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie.