Artykuły na temat: "politycy"

Hiszpania: Przybywa polityków zakażonych koronawirusem

13 marca 2020 r.

W Hiszpanii poszerza się grono polityków zakażonych koronawirusem. W nocy z czwartku na piątek potwierdzono obecność Covid-19 w organizmie kolejnej minister w gabinecie Pedra Sancheza, a także u szefa prawicowej partii Vox, Santiago Abascala.

Hołownia: W związku z koronawirusem rezygnujemy z dużych, otwartych spotkań

9 marca 2020 r.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rezygnujemy w kampanii wyborczej z dużych, otwartych spotkań - ogłosił w poniedziałek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. To niełatwa dla mnie decyzja, bo spotkania z ludźmi to mój żywioł, nie ma jednak większej wartości niż zdrowie - zaznaczył.

Włochy: Szef władz regionu Lacjum zarażony koronawirusem

7 marca 2020 r.

Przewodniczący władz stołecznego włoskiego regionu Lacjum, lider współrządzącej Partii Demokratycznej Nicola Zingaretti ogłosił w sobotę, że potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Poinformował, że czuje się dobrze i że przez najbliższe dni pozostanie w domu.

Niemcy: Friedrich Merz będzie ubiegał się o szefostwo w CDU

25 lutego 2020 r.

Friedrich Merz, były szef frakcji CDU/CSU w Bundestagu, ogłosił we wtorek oficjalnie, że będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego niemieckiej CDU. Wcześniej kandydatury swoje zgłosili premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armit Laschet i szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen.

Politycy budzą Trybunał Konstytucyjny

6 lutego 2020 r.

Pierwsze dwie sprawy, które w tym roku rozpozna TK, będą miały podłoże polityczne. Kolejna wyznaczona została dopiero na marzec. Oprócz nich wokanda świeci pustkami.

W poniedziałek SN zdecyduje o dalszej pracy sędziego Juszczyszyna

17 grudnia 2019 r.

 W poniedziałek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się sprawą sędziego Pawła Juszczyszyna, który do 29 grudnia jest zawieszony w orzekaniu przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Izba zdecyduje, czy sędzia wróci do orzekania, czy nadal będzie zawieszony.

Rzecznik rządu: Ustawa dezubekizacyjna nadal powinna obowiązywać

17 grudnia 2019 r.

Ustawa dezubekizacyjna nadal powinna obowiązywać - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o poniedziałkowy protest b. pracowników służb mundurowych. Przepisy likwidują dodatki, które były przywilejem; ponadto istnieje możliwość odwołania się, aby taki przywilej odzyskać - wskazał.

Boliwia: Tymczasowa prezydent zapowiada nakaz aresztowania Moralesa

15 grudnia 2019 r.

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez zapowiedziała w sobotę wydanie w najbliższych dniach nakazu aresztowania byłego prezydenta Evo Moralesa który przebywa obecnie w Argentynie jako uchodźca. Morales nie rezygnuje z udziału w życiu politycznym swego kraju i zapowiada swój powrót.