Artykuły na temat: "podwyżki"

Skała: Zarzut upolitycznienia związku to nadużycie [WYWIAD]

20 listopada 2019 r.

- Rozmawialiśmy z każdą opcją, która akurat była u władzy, i z każdym ministrem sprawiedliwości. To, że akurat przez ostatnie cztery lata wiele naszych postulatów zostało spełnionych, nie znaczy, że jesteśmy związkiem, który może być kojarzony politycznie - mówi w rozmowie z DGP Jacek Skała, przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury.

Morawiecki: Podwyżki dla nauczycieli, modernizacja, min. 1000 ekoszkół

19 listopada 2019 r.

 Rząd planuje podwyżkę płac dla nauczycieli w nowym roku szkolnym, a także fundusz w wysokości 2 mld zł przeznaczony dla szkół, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose w Sejmie. W ciągu obecnej kadencji przeprowadzona zostanie modernizacja szkół, celem jest także co najmniej 1 000 samowystarczalnych energetycznie, ekologicznych szkół, dodał.

Po pierwsze: Nie szkodzić. A więc też nie wyjeżdżać?

14 listopada 2019 r.

Scenarzysta filmu „Bogowie” wkłada młodemu Zbigniewowi Relidze w usta następujące zdanie: „Z samymi łóżkami możemy burdel zrobić, a nie klinikę kardiochirurgiczną”. Z naszej perspektywy słowa te brzmią wyjątkowo ponuro, bo głównemu bohaterowi chodziło o dobry sprzęt, którego dzisiaj w szpitalach jest w bród. Niebawem na niewiele jednak się zda, bo nie będzie komu za jego pomocą leczyć pacjentów.

Podwyżki to za mało, by zatrzymać lekarzy

14 listopada 2019 r.

Od kiedy po wstąpieniu Polski do UE łatwiej o pracę za granicą, z Polski wyjechało ok. 15 tys. lekarzy. Co roku o wyjazd stara się ok. 600–700 osób, a ich liczba nie spada. Powód? Warunki pracy.

Część wierzycieli nie składa pozwów ze względu na wyższe opłaty sądowe

13 listopada 2019 r.

 Część wierzycieli od dwóch miesięcy, kiedy to zaczęły obowiązywać wyższe opłaty sądowe w sprawach o zapłatę, rezygnuje ze składania pozwów przeciw dłużnikom, podał Krajowy Rejestr Długów (KRD). Wprowadzone zmiany powinny skłonić wierzycieli do szybszego przekazywania spraw do windykacji, bo wtedy szanse na odzyskanie pieniędzy są większe.