Artykuły na temat: "PO"

Joanna Mucha: Rozważam start w wyborach na szefa PO

19 października 2019 r.

Rozważam start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - powiedziała w wywiadzie dla Onetu posłanka Joanna Mucha (PO). Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia - dodała.

Kto po Schetynie? "Są dwie potencjalne kandydatury"

17 października 2019 r.

Pojawiają się dwie potencjalne kandydatury Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP; jest to Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Donald Tusk - podkreślił senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski.

Pitera: Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji szefa PO

16 października 2019 r.

Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z funkcji szefa PO - oceniła w środę była eurodeputowana PO Julia Pitera. W jej ocenie, tak długo jak PO będzie się zajmowała utrzymaniem status quo swoich liderów, w tym szefostwa Schetyny, tak długo będzie rządziło PiS.

Tak przebiegał wieczór wyborczy [RELACJA ZE SZTABÓW]

14 października 2019 r.

PiS wygrał wybory parlamentarne, według sondażu Ipsos, może mieć 239 mandatów, co oznacza samodzielne rządy. Druga Koalicja Obywatelska zdobyła ich 130, trzecia Lewica – 43. PSL może mieć 34 posłów, Konfederacja – 13

PiS chce reakcji władz PO na "taśmy Neumanna"

4 października 2019 r.

Politycy PiS oczekują reakcji władz PO: przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na ujawnione nagrania rozmów Sławomira Neumanna (PO). Politycy PiS pytają też, czy wypowiedzi Neumanna są stanowiskiem całej Koalicji Obywatelskiej.

Czapiński: Film Sekielskich pomógł PiS w eurowyborach [WYWIAD]

3 października 2019 r.

- Myślenie Polaków jest takie, że politycy PiS to są ci nasi i nawet jeśli broją, to w imię odzyskiwania suwerenności. Gdyby to sąsiad prowadził burdel, zerwaliby z nim wszelkie relacje. Ale skoro robi to nasz polityk, to znaczy, że tak musi, że to dla dobra ojczyzny - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti prof. Janusz Czapiński.

Dylematy przedwyborcze [OPINIA]

3 października 2019 r.

W każdej kampanii pojawia się temat debat. Tego, czy warto je robić; czy są wartością dodaną dla wyborców, czy tylko mają być okazją do wizerunkowych sztuczek dla polityków. Zapewne potrzebne są i takie, i takie. Te duże telewizyjne pozwalają błysnąć (lub wprost przeciwnie) przed wyborcami.

Platforma Obywatelska da szansę zwolnionym generałom

3 października 2019 r.

W przypadku tworzenia rządu, PO chce dać szansę części zwolnionym w tej kadencji oficerom na powrót do służby. PSL proponuje podział zbrojeniówki. A PiS – zwiększenie liczebności wojsk i sojusz polsko-amerykański. Przyjrzeliśmy się propozycjom wyborczym dotyczącym wojskowości.