Artykuły na temat: "PIK PRACY"

Skuteczna ochrona pracowników przed rakiem. Czy to zadanie ponad siły?

6 grudnia 2019 r.

Czas bisfenolu A w paragonach jest policzony. Możemy odetchnąć z ulgą? Bynajmniej. W jego miejsce pojawią się bowiem inne czynniki o rakotwórczym działaniu. A zagrożeń w tym zakresie jest w środowisku pracy dużo więcej. Problem w tym, że możemy o nich nawet nie wiedzieć…

ZFRON: Wątpliwy termin na złożenie informacji

21 listopada 2019 r.

Przepisy rozporządzenia wskazują, że aby pracodawca mógł otrzymać zaświadczenie o uznaniu wydatku z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) za pomoc de minimis, musi w ciągu 30 dni poinformować o jego dokonaniu. Jednak sądy stwierdzają, że wyznaczenie tego terminu wykroczyło poza zakres delegacji ustawowej do wydania rozporządzenia.

Jakie obuwie powinien nosić pracownik w sklepie ogrodniczym?

10 listopada 2019 r.

Prowadzę sklep ogrodniczy, w którym zatrudniam kilkoro pracowników. Po ostatniej kontroli inspekcji pracy otrzymałem wystąpienie, z którego wynika, że powinienem zapewnić pracownikom obuwie robocze. Jakie buty mam im kupić? Czy muszą posiadać np. wzmocnione noski?

Pracodawca jak szpieg. Ale tylko czasami [KOMENTARZ]

22 października 2019 r.

Monitoring w pracy to temat na czasie. Interesujący, bo dotyczy technologii, które szybko zmieniają różne aspekty życia, nie tylko sferę zatrudnienia. Kontrowersyjny, bo chodzi przecież o podglądanie kogoś innego.

Wzrost płacy minimalnej może spowodować spadek zatrudnienia

21 października 2019 r.

Zapowiadany silny wzrost płacy minimalnej skutkować będzie w 2024 r. niższym o 3,5-poroc. zatrudnieniem w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób, w porównaniu ze scenariuszem, w którym obecne tempo wzrostu płacy minimalnej zostałoby zachowane - prognozują analitycy Credit Agricole.

Ratownicy porozumieli się z resortem zdrowia

14 października 2019 r.

Dodatek w wysokości 1600 zł, ale tylko dla pracowników systemu ratownictwa i wprowadzenie klauzuli opt-out – to główne ustalenia paktu zawartego pomiędzy ratownikami medycznymi i Ministerstwem Zdrowia. Środowisko jest mocno podzielone w ocenach, coraz więcej ratowników pracuje bowiem poza systemem – na oddziałach szpitalnych.