Artykuły na temat: "PIK PRACY"

Podwyżki 2020. O ile wzrośnie pensja pracownika sfery budżetowej?

2 stycznia 2020 r.

W 2020 r., co do zasady, pensje pracowników sfery budżetowej wzrosną o co najmniej 6 proc. Na podwyżki mogą liczyć m.in. służby mundurowe, osoby zatrudnione w administracji rządowej oraz nauczyciele. W przypadku pracowników samorządowych decydują poszczególni włodarze wspólnie z radnymi, którzy uchwalają lokalne budżety.

Kierowcy zawodowi zarabiają więcej niż przed rokiem [RAPORT WYNAGRODZEŃ]

30 grudnia 2019 r.

Mediana zarobków polskiego kierowcy to 6300 zł netto. Na tę kwotę składają się: podstawa, diety, premie i inne dodatki. Najlepiej zarabiają kierowców ciągnika siodłowego z naczepą (zestaw), gdzie mediana wynosi 6400 zł na rękę. Podobnie zarabiają kierowcy z Litwy i Węgier - wynika z raportu , przygotowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego.

Roszczenia przysługujące pracownikom z tytułu mobbingu

29 grudnia 2019 r.

Pracodawca, który dopuszcza się działań mobbingowych lub nie przeciwdziała mobbingowi, może ponieść odpowiedzialność finansową. Może odpowiadać zarówno na zasadach uregulowanych w Kodeksie pracy, jak i Kodeksie cywilnym.

Sprawdź, jakie zmiany czekają na pracowników i pracodawców w 2020 roku

25 grudnia 2019 r.

Ochrona pracowników w związku z brexitem i praca nad zmianami regulującymi pobyt cudzoziemców w naszym kraju to jedne z wyzwań na przyszły rok – powiedział PAP wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed. Przypomniał, że w 2020 r. pracowników i pracodawców czeka wiele zmian.

Będą podwyżki w Narodowym Centrum Nauki

10 grudnia 2019 r.

Możliwość podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego wypłacanego kadrze średniego i wyższego szczebla Narodowego Centrum Nauki (NCN) przewiduje projekt rozporządzenia, który trafił właśnie do konsultacji.

Skuteczna ochrona pracowników przed rakiem. Czy to zadanie ponad siły?

6 grudnia 2019 r.

Czas bisfenolu A w paragonach jest policzony. Możemy odetchnąć z ulgą? Bynajmniej. W jego miejsce pojawią się bowiem inne czynniki o rakotwórczym działaniu. A zagrożeń w tym zakresie jest w środowisku pracy dużo więcej. Problem w tym, że możemy o nich nawet nie wiedzieć…