Artykuły na temat: "pieniądze"

Wójt nie może samodzielnie zdecydować o przeznaczeniu środków z refundacji zadań zleconych

26 września 2020 r.

Nasza gmina uzyskała niedawno refundację środków z budżetu państwa – za wykonywanie zadań zleconych z zakresu administracji rządowej (np. zadania urzędu stanu cywilnego). Wójt, zarządzeniem, zamierza przyjąć te środki do budżetu gminy, m.in. z powołaniem się na art. 15zn i art. 15zo tarczy antykryzysowej, i samodzielnie postanowić o ich przeznaczeniu.Czy będzie to właściwe rozwiązanie?

Dodatkowe miliardy na zdrowie w nowym funduszu

21 września 2020 r.

Maksymalnie 2 mld zł w tym roku i 4 mld zł w latach następnych – tyle pieniędzy trafić ma m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych oraz na remonty szpitali w ramach Funduszu Medycznego. Sejm uchwalił na ostatnim posiedzeniu powołującą go ustawę.

Po udzieleniu pożyczki zwolnienie z VAT już nie przysługuje

16 września 2020 r.

Usługi kupowane od zagranicznego kontrahenta są zwolnione z VAT w tej części, w jakiej zmierzają do udzielenia pożyczki. Preferencji nie ma w odniesieniu do usług polegających na obsłudze transakcji pożyczkowych, które już trwają – orzekł NSA.

Gut-Mostowy: Turystyczny Fundusz Zwrotów ruszy niebawem

16 września 2020 r.

Turystyczny Fundusz Zwrotów (TFZ) ruszy niebawem - po wejściu ustawy w życie, natomiast Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) z początkiem 2021 roku - powiedział PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że na zwroty dla klientów biur podróży ma trafić 300 mln zł.

Senat za drugą tarczą dla turystyki z poprawkami

11 września 2020 r.

Senat opowiedział się w piątek za tzw. drugą tarczą antykryzysową dla turystyki, wraz z częścią zgłoszonych poprawek. Za uchwałą o poparciu ustawy głosowało 95 senatorów, jeden się wstrzymał, nikt nie był przeciw. Ustawa wróci teraz do Sejmu.

W planie NFZ nie zabraknie środków mimo włączenia do budżetu nowych pozycji

7 września 2020 r.

Zastrzeżenia do projektu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia mają nie tylko organizacje branżowe, lecz również Ministerstwo Rozwoju. Zgodnie twierdzą, że wprowadzane w nim zmiany nie mają charakteru technicznego – jak uważa resort finansów, który je przygotował.