Artykuły na temat: "Pawłowicz"

Politycy budzą Trybunał Konstytucyjny

6 lutego 2020 r.

Pierwsze dwie sprawy, które w tym roku rozpozna TK, będą miały podłoże polityczne. Kolejna wyznaczona została dopiero na marzec. Oprócz nich wokanda świeci pustkami.

Krystyna Pawłowicz wygrała prawomocnie w sądzie z Owsiakiem

30 stycznia 2020 r.

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką Krystyna Pawłowicz wytoczyła Jerzemu Owsiakowi - dowiedziała się PAP. Sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną. Owsiak ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok jest prawomocny.

PiS ponowił wnioski z kandydaturami do TK. Tym razem bez Chojny-Duch

18 listopada 2019 r.

Kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego ponownie zostali dr hab. Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz. Trzecie wskazanie to dr hab. Robert Jastrzębski, co oznacza, że nieoczekiwanie z puli kandydatów PiS zniknęła prof. Elżbieta Chojna-Duch.

Sobolewski: Jeśli nasi kandydaci do TK będą głosowani, uzyskają większość

6 listopada 2019 r.

Zarekomendowaliśmy trzech kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego i te trzy kandydatury mogą być pewne, że jeśli będą poddane pod głosowanie w Sejmie uzyskają większość konieczną do tego, aby być sędziami TK - podkreślił w środę szef Komitetu Wykonawczego, poseł elekt PiS Krzysztof Sobolewski.

Trybunał wzięty przez PiS. Znowu

5 listopada 2019 r.

Przed wyborami prezydenckimi rządząca partia miała przestać generować konflikty. Tymczasem wysyła do Trybunału Konstytucyjnego twarze najbardziej kontrowersyjnych zmian w sądownictwie.

Pawłowicz atakuje RPO: Jest pan wyjątkowym szkodnikiem

10 września 2019 r.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest elementem politycznej opozycji; jest wyjątkowym szkodnikiem - powiedziała we wtorek posłanka PiS Krystyna Pawłowicz podczas debaty sejmowej komisji nad raportem z działalności RPO. "To łamanie prawa, to kryminał" - komentowali posłowie PO-KO.

Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz, wyrok prawomocny

27 lutego 2019 r.

 Tomasz Lis musi przeprosić posłankę PiS Krystynę Pawłowicz za tekst "Bulterierka Prezesa", który ukazał się w kwietniu 2016 r. w Newsweek Polska - poinformowała Pawłowicz w środę na Twitterze. Posłanka PiS nazwana została w artykule m.in. "psem gończym" Jarosława Kaczyńskiego.