Artykuły na temat: "Paweł Adamowicz"

Magdalena Adamowicz na WOŚP: Dobro musi wygrać

12 stycznia 2020 r.

"Dobro musi wygrać, nie możemy pozwolić dać się zastraszyć, nie możemy przegrać" - mówiła w niedzielę w czasie kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie miasta Pawle Adamowiczu, europosłanka.

Prezydent Gdańska zawiadomiła policję ws. wypowiedzi Gwiazdy

13 sierpnia 2019 r.

 Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła na policji zawiadomienie dotyczące wypowiedzi b. opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy, w której stwierdził on, że osoby grożące prezydent "mają moralne prawo wystąpić z groźbami".

Kraków: Podejrzany o groźby pod adresem prezydentów miast przyznał się

5 marca 2019 r.

Podejrzany o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów miast Przemysław M. przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie - poinformowała PAP prok. Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Mieszkańcy Gdańska wybierają dziś prezydenta swojego miasta

3 marca 2019 r.

W Gdańsku rozpoczęło się głosowanie, w którym mieszkańcy wybiorą spośród trojga kandydatów nowego prezydenta miasta. Głosy można oddawać w 196 działających na terenie Gdańska lokalach wyborczych. Będą one czynne w niedzielę od godziny 7 do 21.

Rozpoczęła się cisza wyborcza przed wyborami prezydenta Gdańska

2 marca 2019 r.

 W zw. z przedterminowymi wyborami prezydenta Gdańska o północy rozpoczęła się cisza wyborcza. Potrwa ona do końca głosowania - do g. 21 w niedzielę. Za jej złamanie grozi nawet 1 mln zł grzywny. Zabronione jest m.in. publikowanie sondaży i prowadzenie agitacji wyborczej.

Prokuratura: Stefan W. przeszedł badanie sądowo-psychiatryczne

31 stycznia 2019 r.

Stefan W. podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przeszedł jednorazowe badanie sądowo-psychiatryczne - poinformował PAP prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która prowadzi śledztwo ws. zabójstwa.