Artykuły na temat: "Nowoczesna"

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatem Nowoczesnej na prezydenta (opis)

11 stycznia 2020 r.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Nowoczesnej na prezydenta – zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej. Prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa, dlatego dłużej prezydentem nie może być Andrzej Duda – powiedziała kandydatka.

Robert Biedroń z oficjalną rekomendacją Wiosny w wyborach prezydenckich

11 stycznia 2020 r.

Lider Wiosny Robert Biedroń otrzymał w sobotę od Rady Krajowej swojej partii oficjalną rekomendację w wyborach prezydenckich. Tym samym ma już poparcie wszystkich trzech partii lewicowych, ale ostateczną rekomendację ma otrzymać 19 stycznia podczas konwencji SLD, Wiosny i Lewicy Razem.

Biedroń: Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie - Nowa Lewica

14 grudnia 2019 r.

 Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie, nowa siła polityczna, na którą tak długo czekaliśmy, w której będziemy rządzić po partnersku - powiedział w sobotę na konwencji Wiosny jej lider Robert Biedroń. Zdradził, że będzie się ona nazywała Nowa Lewica.

W Senacie prawdopodobnie będzie poprawka do akcyzy

3 grudnia 2019 r.

 Podczas prac senackich zostanie do noweli ustawy o akcyzie prawdopodobnie zgłoszona poprawka - zapowiedział we wtorek w rozmowie z dziennikarzami marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Nie wykluczył, że będzie ona dotyczyć przeznaczenia zwiększonych dochodów z akcyzy na konkretny cel w służbie zdrowia.

LOT wprowadza dobrowolną opłatę za CO2 emitowane podczas rejsu

18 listopada 2019 r.

PLL LOT wprowadzają dobrowolną opłatę ekologiczną do biletów pasażerskich, która zostanie przeznaczona na działania proekologiczne - poinformowała w poniedziałek spółka. Środki wesprą m. in. projekt zwiększenia wychwytywania dwutlenku węgla przez polskie lasy.

Lubnauer: rozliczenie Schetyny powinno nastąpić w Platformie

15 października 2019 r.

Wszelkie rozmowy, rozliczenia czy podsumowania związane z przywództwem szefa PO Grzegorza Schetyny muszą nastąpić w Platformie Obywatelskiej - oceniła we wtorek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o ocenę Schetyny jako lidera Koalicji Obywatelskiej.

PiS - 38 proc. KO - 26 proc., lewica - 10 proc. Kto jeszcze w Sejmie? [SONDAŻ]

21 sierpnia 2019 r.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w sierpniu 38 proc. badanych deklarujących udział w nich poparłoby PiS; 26 proc. - Koalicję Obywatelską, a 10 proc. - zagłosowałoby na kandydatów lewicy - wynika z sondażu Kantar. Do Sejmu weszłyby jeszcze ujęte w badaniu osobno Kukiz'15 (6 proc.) i PSL (5 proc.).

Koalicja Obywatelska rusza w przedwyborczą trasę

5 lipca 2019 r.

Liderzy Koalicji Obywatelskiej: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka ruszają w piątek w przedwyborczą trasę. Na początek - mazowieckie Wierzbno i Węgrów, później Białystok na Podlasiu. W kolejnym tygodniu koalicja odwiedzi m.in. regiony: łódzki i kujawsko-pomorski.