Artykuły na temat: "nienawiść"

Wigura: Pojednanie po śmierci Adamowicza jest niemożliwe [OPINIA]

25 stycznia 2019 r.

Pamiętam dobrze sytuację, gdy publicznie pozwoliłam sobie na wyrażenie lekceważenia wobec krytykowanego przeze mnie polityka. Było to w pewnym telewizyjnym programie publicystycznym, zanim jeszcze Prawo i Sprawiedliwość doszło po raz drugi do władzy. W dyskusji na temat Jarosława Kaczyńskiego rzuciłam, że powinniśmy może złożyć się na wyjazd zagraniczny dla niego, ponieważ mało w życiu podróżował i nie ma pojęcia o krajach poza Polską.

Hołówka: Trzeba pozostać przyzwoitym [WYWIAD]

20 stycznia 2019 r.

Tłum nas wyzwala, ośmiela i oczyszcza z winy. Przestajemy być kimś dobrze sobie znanym, zwykłym i zagubionym w świecie. Stajemy się kimś nowym, silnym i budzącym zachwyt - mówi Jacek Hołówka.

"Hejt": Wszystko zaczyna się od języka

20 stycznia 2019 r.

Od kilkunastu lat, internet jest zalewany treściami, które wykraczają poza ogólnie przyjęte normy debaty publicznej. Mowa nienawiści, "hejt" czy przypadki bezpośredniego wzywania do stosowania przemocy stały się stałym krajobrazem wielu sporów światopoglądowych (i nie tylko) oraz przyczyną ludzkich tragedii. Jak można walczyć z mową nienawiści w internecie?

Długie trwanie nienawiści. Po jakim czasie znikają ślady hejtu? [WYWIAD]

19 stycznia 2019 r.

- Nauka, nie zna odpowiedzi na pytanie, jak długo język nienawiści zachowuje moc. Nie wiemy, po jakim czasie znikają jego ślady - Mikołaj Winiewski adiunkt w Centrum Badań nad Uprzedzeniami na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, członek Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także affiliated assistant professor na University of Delaware.

Tolerancja sądów dla hejtu internetowego dobiega końca

19 stycznia 2019 r.

9 stycznia 2019 roku jeden z warszawskich sądów rejonowych skazał hejtera internetowego na karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności, połączoną z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Wyrok ten, choć nieprawomocny, jednoznacznie pokazuje, że tolerancja wymiaru sprawiedliwości dla hejterów internetowych się kończy.

Jurasz: Mamy atmosferę żałoby, ale w tle buzuje nienawiść

16 stycznia 2019 r.

Po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kraj ogarnęła atmosfera żałoby. Posłowie różnych opcji politycznych już po zamachu pozwolili sobie na brutalne, pełne jadu komentarze. Paradoksalnie uważam jednak, że powinniśmy być tym, ludziom za to wdzięczni. Dzięki nim możemy pozbawić się złudzeń. Śmierć Pawła Adamowicza niczego w polskiej polityce nie zmieni.

Włochy: Premier apeluje o powstrzymanie spirali przemocy i nienawiści

3 lutego 2018 r.

Premier Włoch Paolo Gentiloni zaapelował w sobotę o powstrzymanie w kraju spirali przemocy i nienawiści. W telewizyjnym wystąpieniu odniósł się do strzelaniny w Maceracie, gdzie młody Włoch strzelał do imigrantów i zranił sześciu z nich, w tym dwóch ciężko.

Niemcy: Demonstracja w Berlinie przeciw nienawiści i rasizmowi

22 października 2017 r.

12 tys. osób protestowało w niedzielę pod Bramą Brandenburską w Berlinie przeciwko nienawiści i rasizmowi, które zdaniem organizatorów demonstracji propaguje Alternatywa dla Niemiec (AfD). Antymigrancka partia weszła po raz pierwszy do Bundestagu.