Artykuły na temat: "NFZ"

Oddelegowany pracownik bez składki zdrowotnej

18 września 2019 r.

Sprawa dotyczy firmy, która zamierza zawrzeć umowę ze spółką z siedzibą w Rosji (Obwód Kaliningradzki). Na jej podstawie zagraniczny przedsiębiorca będzie delegować swoich pracowników do pracy w polskiej firmie (na terenie naszego kraju).

Lepsza dieta dla młodych mam w szpitalach

5 września 2019 r.

24,5 mln zł rocznie kosztować będzie pilotażowy program „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”. NFZ opublikował zarządzenie, w którym opisuje warunki zawierania umów z podmiotami, które będą chciały go realizować.

NFZ zamierza premiować przychodnie za jakość

4 września 2019 r.

Będą dodatkowe pieniądze dla tych placówek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), które dbają o profilaktykę, wystawiają e-recepty oraz uzyskały certyfikaty jakości. To instrumenty motywacyjne, które wprowadza nowe zarządzenie prezesa NFZ.

Projekt ustawy o badaniach klinicznych do końca roku

20 sierpnia 2019 r.

Minister zdrowia powołał zespół, który przygotuje ustawę o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Ma ona dostosować nasze prawo do przepisów europejskich, a także uprościć formalności związane z prowadzeniem badań.

Zamknięty oddział: Kłopot dla rezydenta

12 sierpnia 2019 r.

Coraz więcej oddziałów szpitalnych zawiesza działalność, bo brakuje lekarzy. To problem dla rezydentów, którzy są przypisani na czas szkolenia do danej jednostki.

Pacjenci kardiologiczni w specjalnych rejestrach

7 sierpnia 2019 r.

Poprawę opieki nad pacjentami z niewydolnością serca zakłada projekt rozporządzenia w sprawie Krajowego Rejestru Mechanicznego Wspomagania Krążenia, który trafił właśnie do konsultacji.

Pomoc dla chorych na EB coraz bliżej

31 lipca 2019 r.

Rozporządzenie, na mocy którego pęcherzykowe oddzielenie naskórka (EB) będzie świadczeniem odrębnie finansowanym, zostało skierowane już do publikacji.

Refundacja wciąż sprawia najwięcej kłopotów

30 lipca 2019 r.

Nieprawidłowe oznaczanie poziomu odpłatności na recepcie oraz przepisywanie leków refundowanych niezgodnie ze wskazaniami to najczęstsze uchybienia dotyczące ordynacji lekarskiej stwierdzone przez NFZ w pierwszym kwartale tego roku.

Areszty dla grupy wyłudzającej leki. Straty NFZ na ponad 10,7 mln zł

29 lipca 2019 r.

Osiem osób - w tym lekarza i jego córkę - zatrzymano w sprawie wyłudzania leków za pomocą podrobionych recept. Leki były potem sprzedawane za granicą. Straty NFZ to ponad 10,7 mln zł - przekazała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Większość zatrzymanych aresztowano.

NFZ ukarał szpitale. Kary sięgają ponad 300 tys. zł

22 lipca 2019 r.

 Kary finansowe od 40 do ponad 300 tys. zł nałożył śląski NFZ na szpitale, w których doszło do bulwersujących opinię publiczną nieprawidłowości w opiece nad pacjentami w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR).