Artykuły na temat: "ministerstwo zdrowia"

Choroby przewlekłe: Wizyta adaptacyjna dla młodych niepotrzebna

13 sierpnia 2019 r.

W przypadku pacjentów u progu pełnoletności niewiele elementów diagnostyki i leczenia może ulec modyfikacji; często zmieniają się tylko lekarz i przychodnia. Nie jest to wystarczająca podstawa do wdrożenia wizyty adaptacyjnej – uważa Ministerstwo Zdrowia.

Lekowa infolinia nie rozwiązała podstawowych kłopotów

16 lipca 2019 r.

Poprawiła się dostępność kilku medykamentów, nadal jednak większości brakuje. A działająca od wczoraj infolinia jest niewydolna. Konsultanci radzą przekazywane przez nich informacje weryfikować w... poszczególnych aptekach.

Dofinansowanie dla służby zdrowia. Sprawdź kto skorzysta najbardziej

19 czerwca 2019 r.

19 czerwca Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia podpisał kolejne umowy na dofinansowanie projektów w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 63 mln zł przeznaczone zostanie dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na remonty i dodatkowe wyposażenie szpitali, profilaktykę oraz na szkolenia kadry medycznej.

Sieciowe apteki z ułatwionym rozwojem

6 maja 2019 r.

Rygorystyczne przepisy prawa farmaceutycznego, które obowiązują od czerwca 2017 r., nie dotyczą zmian zezwoleń wydanych na mocy wcześniej obowiązujących regulacji.

RPO: Dostęp do ginekologii na terenach wiejskich jest ograniczony

4 kwietnia 2019 r.

Kobiety zamieszkałe na terenach wiejskich mogą mieć ograniczony dostęp do poradni ginekologiczno-położniczych; należy podjąć działania, by to zmienić - podnosi RPO Adam Bodnar w opublikowanych w czwartek wystąpieniach do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i prezesa NFZ Andrzeja Jacyny.