Artykuły na temat: "ministerstwo zdrowia"

WHO popiera wprowadzenie podatku cukrowego w Polsce

13 lutego 2020 r.

List z poparciem wprowadzenia w Polsce opłaty od napojów słodzonych jako elementu polityki zdrowotnej i walki z otyłością oraz chorobami niezakaźnymi wystosowała przedstawicielka WHO dr Paloma Cuchi do Ministerstwa Zdrowia.

Rezydenci wywalczyli m.in. dopłaty za dojazdy

6 lutego 2020 r.

Dofinansowanie dla lekarzy, którzy będą realizować staż w szpitalach powiatowych i zaliczenie działań humanitarnych do okresu specjalizacji – to niektóre z postulatów, które udało się przeforsować rezydentom podczas wczorajszego spotkania w resorcie zdrowia.

Spór o długi szpitali po wyroku TK

2 grudnia 2019 r.

Resort zdrowia jest zdeterminowany, by utrzymać odpowiedzialność samorządów za to, jak są zarządzane podległe im szpitale. Część z nich liczyła, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwoli im się uwolnić przynajmniej od obowiązku spłacania ich długów.

Ratownicy porozumieli się z resortem zdrowia

14 października 2019 r.

Dodatek w wysokości 1600 zł, ale tylko dla pracowników systemu ratownictwa i wprowadzenie klauzuli opt-out – to główne ustalenia paktu zawartego pomiędzy ratownikami medycznymi i Ministerstwem Zdrowia. Środowisko jest mocno podzielone w ocenach, coraz więcej ratowników pracuje bowiem poza systemem – na oddziałach szpitalnych.