Artykuły na temat: "Merkel"

Niemcy: 6868 nowych zakażeń koronawirusem i 47 zgonów

20 października 2020 r.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech obecność koronawirusa potwierdzono u 6868 nowych osób. W tym samym czasie zmarło 47 osób - poinformował we wtorek nad ranem berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

W Brukseli rozpoczął się szczyt UE; rozmowy o celach klimatycznych bez Polski

15 października 2020 r.

W czwartek po południu w Brukseli rozpoczął się szczyt UE, podczas którego przywódcy unijni mają rozmawiać o nowym celu redukcji emisji CO2 na 2030 r., a także o negocjacjach z Wielką Brytanią oraz pandemii. Ze względu na kwarantannę w posiedzeniu nie weźmie udziału premier Mateusz Morawiecki.

Merkel spotka się z Cichanouską

2 października 2020 r.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjmie we wtorek w Berlinie liderkę białoruskiej opozycji Swiatłanę Cichanouską, z którą będzie rozmawiać o rozwiązaniu kryzysu politycznego na Białorusi - poinformował w piątek rzeczniczka rządu Ulrike Demmer.

Nawalny podziękował Merkel za odwiedziny w szpitalu

28 września 2020 r.

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny potwierdził w poniedziałek, że kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła go, gdy był leczony w berlińskiej klinice Charite. Nawalny wyraził wdzięczność szefowej niemieckiego rządu i zapewnił, że spotkanie nie było tajne.

Merkel i Seehofer zaproponowali przyjęcie z Grecji 1500 migrantów

15 września 2020 r.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i szef MSW Horst Seehofer uzgodnili przyjęcie przez Niemcy 1500 kolejnych przebywających na greckich wyspach migrantów, ale wyłącznie rodzin z dziećmi - poinformowała we wtorek agencja dpa, powołując się na kręgi polityczne.

Merkel i Maas wzywają Rosję do wyjaśnienia sprawy Nawalnego

24 sierpnia 2020 r.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem wezwali w poniedziałek Rosję do wyjaśnienia podejrzanego zatrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.