Proszę czekać...

Artykuły na temat: "luka w VAT"

Kto dziś wymachuje vatowską maczugą [OPINIA]

14 września 2020 r.

Jest czerwiec 2019 r. poseł Marcin Horała, ówczesny przewodniczący sejmowej vatowskiej komisji śledczej, udziela wywiadu Polskiemu Radiu. Temat to oczywiście luka w VAT za czasów rządów PO-PSL.

Luka w VAT przestała się zmniejszać?

19 lutego 2020 r.

Plan, by w tym roku uzyskać ponad 7 mld zł dzięki ograniczeniu luki w podatku, będzie trudno zrealizować. Dotychczasowe działania już przyniosły plon i więcej nie dadzą.

Nie tylko uszczelnianie napełnia portfel VAT

9 września 2019 r.

Trybunał Stanu dla Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka – taka, zdaniem sejmowej komisji śledczej, powinna być reakcja na zaniedbania w kwestii VAT.

Poniatowski: Wyliczenia ubytków w VAT zawsze mają margines błędu [WYWIAD]

10 grudnia 2018 r.

- Stosując naszą metodę, nie jesteśmy w stanie wykazać, jaka część ubytku w dochodach to efekt wyłudzeń, a ile w tym szarej strefy czy pogorszenia gospodarczej koniunktury – mówi Grzegorz Poniatowski, przewodniczący zespołu Fundacji CASE, który na zlecenie Komisji Europejskiej przygotowuje doroczne raporty na temat luki w VAT.

Rośnie liczba skazanych za wyłudzenia VAT

3 grudnia 2018 r.

Tylko w pierwszej połowie 2018 r. w związku z przestępstwami dotyczącymi podatku od towarów i usług trafiło za kratki 51 osób. To ponad trzy razy więcej niż w całym 2016 r.