Artykuły na temat: "loty"

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o lotach VIP-ów

27 sierpnia 2019 r.

Wprowadzenie Centralnego Rejestru Lotów, doprecyzowanie listy osób, które mogą znajdować się na pokładzie oraz zakaz lotów członków rodzin, którzy nie znajdą się w oficjalnej delegacji - zakłada rządowy projekt ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie, który we wtorek wpłynął do Sejmu.

Co po Kuchcińskim? Nowe porządki marszałek Witek [OPINIA]

14 sierpnia 2019 r.

Żadnego latania samolotem do własnego okręgu wyborczego, likwidacja sejmowych płotków, częstsze kontakty z dziennikarzami - nowa marszałek Elżbieta Witek, choć do końca tej kadencji poprowadzi zaledwie jedno pełne posiedzenie Sejmu, zamierza wprowadzić nowe porządki w izbie niższej. Także takie, które siłą rzeczy, zdystansują ją od stylu marszałkowania przyjętego przez Marka Kuchcińskiego.

CIS opublikuje informacje o lotach Kuchcińskiego

5 sierpnia 2019 r.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w poniedziałkowym oświadczeniu przeprosił za loty służbowe z udziałem rodziny i zadeklarował wpłatę kwoty 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych. Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka poinformował, że informacje o lotach marszałka zostaną opublikowane w poniedziałek.

Niemcy: Do 2035 roku loty krajowe mają stać się zbędne

23 lipca 2019 r.

Frakcja partii Zielonych w Bundestagu opracowała plan działań, które mają sprawić, że do 2035 roku większość połączeń krajowych oferowanych przez linie lotnicze stanie się zbędna. Podkreślono szkodliwy wpływ transportu lotniczego na środowisko.