Artykuły na temat: "lotnictwo"

Grupa LOT-u podwaja liczbę podróżnych

27 stycznia 2020 r.

Po przejęciu linii Condor Polska Grupa Lotnicza zamierza inwestować we flotę niemieckiego przewoźnika i m.in. kupić 20 nowych samolotów.

Ostatnie półtora roku było fatalne dla Boeinga

17 stycznia 2020 r.

Ostatnie półtora roku było fatalne dla Boeinga: w dwóch katastrofach modelu 737 MAX zginęło 346 osób, wszystkie maszyny uziemiono, zaś koncern wstrzymał ich produkcję. Z fotelem pożegnał się stary prezes, a w tym tygodniu zastąpił go nowy. Czy wyprowadzi firmę na prostą?

LOT tym razem może postawić na Airbusa

12 listopada 2019 r.

Kłopoty Boeinga zmuszą przewoźnika do dywersyfikacji floty? Coraz mocniej daje do zrozumienia, że kupi samoloty od europejskiego producenta.

Loty mogą podrożeć. Rosyjski węgiel niekoniecznie

17 czerwca 2019 r.

Komisja Europejska nie wyklucza opodatkowania paliwa lotniczego w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery – wynika z odpowiedzi, której udzieliła na pytania DGP Anna-Kaisa Itkonen, rzeczniczka prasowa unijnego komisarza odpowiedzialnego za politykę energetyczną i klimatyczną.

Zwierzę na pokładzie samolotu. O co chodzi z „emotional support animal”?

15 czerwca 2019 r.

Wybierasz się w podróż samolotem i chcesz zabrać ze sobą swoje zwierzę? Przed wszystkim sprawdź, czy twój przewoźnik w ogóle daje ci taką możliwość. Pamiętaj, że na trasach do i z USA możesz podróżować na pokładzie samolotu ze zwierzęciem, które jest dla ciebie wsparciem emocjonalnym.

W Nepalu powstanie gigantyczne lotnisko. Rząd wytnie 7 tys. ha dżungli

9 czerwca 2019 r.

Rząd Nepalu planuje budowę gigantycznego lotniska, które dorówna wielkością największym portom lotniczym świata. Lotnisko w Nidżgadh (Nijgadh) ma być kołem zamachowym gospodarki. Przeciwnicy krytykują ekonomiczne założenia przedsięwzięcia, a ekolodzy - wycinkę lasów.

Nowe kłopoty Boeinga nie dotkną polskich przewoźników

5 czerwca 2019 r.

Po tym, jak amerykański koncern ujawnił kolejną usterkę w swoich maszynach, nasze linie mające je w swoich flotach twierdzą, że ich sprawa nie dotyczy. PLL LOT podtrzymuje nawet chęć zakupu zamówionych 737 MAX.