Artykuły na temat: "lotnictwo"

Loty mogą podrożeć. Rosyjski węgiel niekoniecznie

17 czerwca 2019 r.

Komisja Europejska nie wyklucza opodatkowania paliwa lotniczego w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery – wynika z odpowiedzi, której udzieliła na pytania DGP Anna-Kaisa Itkonen, rzeczniczka prasowa unijnego komisarza odpowiedzialnego za politykę energetyczną i klimatyczną.

Zwierzę na pokładzie samolotu. O co chodzi z „emotional support animal”?

15 czerwca 2019 r.

Wybierasz się w podróż samolotem i chcesz zabrać ze sobą swoje zwierzę? Przed wszystkim sprawdź, czy twój przewoźnik w ogóle daje ci taką możliwość. Pamiętaj, że na trasach do i z USA możesz podróżować na pokładzie samolotu ze zwierzęciem, które jest dla ciebie wsparciem emocjonalnym.

W Nepalu powstanie gigantyczne lotnisko. Rząd wytnie 7 tys. ha dżungli

9 czerwca 2019 r.

Rząd Nepalu planuje budowę gigantycznego lotniska, które dorówna wielkością największym portom lotniczym świata. Lotnisko w Nidżgadh (Nijgadh) ma być kołem zamachowym gospodarki. Przeciwnicy krytykują ekonomiczne założenia przedsięwzięcia, a ekolodzy - wycinkę lasów.

Nowe kłopoty Boeinga nie dotkną polskich przewoźników

5 czerwca 2019 r.

Po tym, jak amerykański koncern ujawnił kolejną usterkę w swoich maszynach, nasze linie mające je w swoich flotach twierdzą, że ich sprawa nie dotyczy. PLL LOT podtrzymuje nawet chęć zakupu zamówionych 737 MAX.

Nowe połączenia Ryanair z Polski. Dokąd polecimy tanimi liniami?

27 marca 2019 r.

W końcu października linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie z Katowic do Odessy - poinformowali w środę przedstawiciele przewoźnika oraz Katowice Airport. Łącznie linie lotnicze zapowiedziały uruchomienie w tym roku z podkatowickich Pyrzowic szesnastu nowych tras.

Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Boeingów 737 MAX 8

12 marca 2019 r.

Zdecydowałem o zamknięciu polskiej przestrzenie powietrznej dla samolotów Boeing 737 MAX 8 - poinformował PAP w Madrycie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Spodziewa się on, że w ciągu godziny cała przestrzeń powietrzna nad Europą zostanie zamknięta dla tych maszyn.