Proszę czekać...

Artykuły na temat: "kryzys"

Cash is king, czyli dywidendy na minusie

25 listopada 2020 r.

Trzeci kwartał znów upłynął pod znakiem spadków wypłat dla akcjonariuszy. Choć były one mniejsze niż w najbardziej pesymistycznych prognozach, to i tak dołek będzie największy od kryzysu w 2009 r.

W USA zgodnej walki z kryzysem nie będzie

5 listopada 2020 r.

Giełdy czekały na wyniki, ale jeden scenariusz zaczęły obstawiać już wczoraj: na jednomyślność w rządzeniu Stanami Zjednoczonymi nie ma co liczyć. To dla nich jednocześnie zła i dobra informacja.

Sławomir Mentzen: Każde wyjście z obecnej sytuacji będzie złe [WYWIAD]

3 listopada 2020 r.

- Jeżeli teraz zmieni się zasady już udzielonej pomocy w ramach tarczy, to niektóre firmy będą miały prawo czuć się oszukane. Okaże się, że nasz rząd promuje i nagradza za niedoszacowanie ryzyka - mówi dr Sławomir Mentzen, szef kancelarii doradztwa podatkowego Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, polityk Konfederacji.

Druga fala koronawirusa, czyli gospodarka wraca pod kreskę

25 października 2020 r.

Z rządu płynęły dotąd sygnały, że „pieniędzy z helikoptera” – jak w czasie pierwszej fali pandemii – nie będzie. A tych pieniędzy spadło firmom z nieba tyle, że jeszcze na parę miesięcy powinno im wystarczyć.

Marcin Mandryk: Dezinformacja na rynku nie pomaga firmom przetrwać kryzysu [PODCAST]

22 października 2020 r.

Z perspektywy czasu wiemy już, że firmy nie były kompletnie przygotowane na pandemię. Nikt nie spodziewał się, że będzie całkowicie zablokowany z działaniami w biznesie. Nie wszystkie branże udało się przenieść do modelu pracy zdalnej. Obecne spekulacje nie pomagają firmom bezpiecznie funkcjonować. Czy poniesione straty da się odbudować? Czy firmy się na to zdecydują? A może zmiana branży będzie korzystniejsza? Te kwestie wyjaśnia Marcin Mandryk w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl). Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

Dobre dane z gospodarki, ale będzie gorzej

22 października 2020 r.

Skokowy wzrost obaw o własne zdrowie i wyraźny spadek mobilności społecznej – druga fala wywiera silny wpływ na nastroje i zachowania konsumentów

Włochy: W ciągu doby ponad 10 tys. nowych zakażonych

17 października 2020 r.

47 osób zmarło ostatniej doby we Włoszech na Covid-19. Zarejestrowano 10925 nowych zakażeń koronawirusem, tj. najwięcej od początku epidemii w kraju. Wykonano ponad 165 tys. testów, czyli też najwięcej jak dotąd - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.