Artykuły na temat: "KRS"

„Sklep ze spółkami”? Najlepszy adres w Polsce

10 października 2019 r.

Co wspólnego mają ze sobą Emitel, PKP Energetyka, GetBack, Multikino, kopalnia Krupiński czy CVC, do którego należy m.in. Żabka? Za ruchami właścicielskimi udokumentowanymi w KRS stoi zawsze ta sama osoba – Luksemburczyk legitymujący się paszportem Wielkiej Brytanii Christian Guy Gaunt.

Pytają Luksemburg o skutki orzeczeń nowych sędziów SN

9 października 2019 r.

Czy sąd powszechny może samodzielnie ocenić, czy orzeczenie wydane przez Sąd Najwyższy, w składzie którego zasiadali tzw. nowi sędziowie SN, jest orzeczeniem nieistniejącym? O to m.in. zapytał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej Sąd Apelacyjny w Krakowie.

Przewodniczący KRS ponownie zwrócił się do PK ws. wpisów w internecie

4 października 2019 r.

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur potwierdził w piątek PAP, że ponownie zwrócił się do prokuratora krajowego o informację ws. śledztwa dot. wpisów w internecie wiązanych z jednym z członków Rady. Wyraził nadzieję, że odpowiedź wpłynie przed jej kolejnym posiedzeniem.

Spór o udział w kampanii członka KRS nie gaśnie

3 października 2019 r.

Jak informowaliśmy jako pierwsi w poniedziałkowym numerze DGP, Wiesław Johann, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, w krótkim nagraniu zamieszczonym w internecie udzielił poparcia startującemu w wyborach do Sejmu z listy PiS Adamowi Borowskiemu.

W NSA będzie więcej sędziów

1 października 2019 r.

Prezydent zaproponował zwiększenie ze 121 do 127 liczby etatów orzeczniczych w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Zmianę popiera Krajowa Rada Sądownictwa.

RPO: Nie ma zakazu publikacji list poparcia do KRS

24 września 2019 r.

Trybunał Konstytucyjny nie powinien badać przepisu mówiącego o sposobie postępowania z listami poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa – uważa rzecznik praw obywatelskich.

Przekształcone spółki złożą e-sprawozdanie

24 września 2019 r.

Poprawiony został elektroniczny system Krajowego Rejestru Sądowego, służący do składania rocznych sprawozdań finansowych. Przyjmuje już on raporty przekształconych podmiotów.