Proszę czekać...

Artykuły na temat: "kredyty"

Kredyty gotówkowe szorują po dnie

26 listopada 2020 r.

Promocje na elektronikę nakręcają popyt na kredyty ratalne, sprzedaż mieszkaniowych też wygląda lepiej niż rok temu. Ale inne sprzedają się słabo.

Konstrukcja kredytu denominowanego kruszy się od jego własnej broni

19 października 2020 r.

- W kredycie denominowanym kwota kredytu jest wyrażona od razu we frankach szwajcarskich, a dopiero jej wypłata następuje w złotówkach po przeliczeniu po kursie kupna banku z dnia wypłaty kredytu - mówi w wywiadzie dla DGP Sławomir Szczerkowski, adwokat specjalizujący się w sprawach frankowych, prowadzi kancelarię w Warszawie.

Francja: Rząd opóźnia przedstawienie planu ożywienia gospodarki

22 sierpnia 2020 r.

Rząd Francji opóźni przedstawienie wartego 110 mld euro planu ożywienia gospodarki po kryzysie wywołanym przez koronawirusa; zamiast we wtorek zostanie on zaprezentowany w pierwszym tygodniu września – poinformował w sobotę rzecznik rządu Gabriel Attal.

Klienci chcą kredytów, ale banki przyznają je ostrożnie

20 sierpnia 2020 r.

Rosnący popyt na kredyty mieszkaniowe nie przekłada się na wzrost ich sprzedaży. Nadal jest ona o jedną czwartą mniejsza niż rok wcześniej. W lipcu banki pożyczyły swoim klientom na zakup mieszkań ponad 4,7 mld zł – wynika z najnowszych danych Biura Informacji Kredytowej. W lipcu 2019 r. było to nieco ponad 6,1 mld zł. Mniejsza jest też liczba kredytów, w lipcu tego roku zawarto ponad 17,2 tys. umów, podczas gdy rok wcześniej 22,3 tys.

Oprocentowanie kredytów może być za wysokie

19 sierpnia 2020 r.

Rzecznik finansowy wystąpił do podmiotów rynku finansowego o wyjaśnienia dotyczące praktyk w zakresie wprowadzania lub podwyższania wysokości minimalnego oprocentowania kredytów lub pożyczek. Poinformowało o tym biuro rzecznika w komunikacie prasowym.

Upadli z konsekwencjami na lata. RPO interweniuje

11 sierpnia 2020 r.

Zeszłotygodniowa publikacja DGP („Upadłość: zatarcie bez skazania”, DGP z 4 sierpnia 2020 r.) skłoniła rzecznika praw obywatelskich do interwencji. Chodzi o to, że banki odmawiają udzielania kredytów i pożyczek osobom po zakończonym procesie upadłości konsumenckiej, czyli zrealizowaniu planu spłat.