Artykuły na temat: "kredyt"

Dziubak, i wszystko jasne? [KOMENTARZ]

8 stycznia 2020 r.

Przełomowy wyrok”, „sprawa roku”, „frankowy armagedon”. To tylko niektóre określenia na rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Warszawie. W skrócie: sąd stwierdził, że w umowie między bankiem a państwem Dziubakami były niedozwolone postanowienia i po ich upadku nie można kontynuować umowy. Podlega ona unieważnieniu w całości. Co istotne, to wyrok pierwszej instancji, zatem sprawa potrwa jeszcze, skromnie licząc, 2–3 lata.

Kredyt na zakup nowej spółki obniża dochód z biznesu

3 grudnia 2019 r.

Odsetki od pożyczki zaciągniętej na zakup akcji lub udziałów innego podmiotu mogą być rozliczane również w ramach działalności operacyjnej. Nie zawsze są to zyski kapitałowe – orzekł WSA w Warszawie.

Fałszywe zaświadczenia o składkach bank zgłosi do prokuratury

5 listopada 2019 r.

Prowadzę jednoosobową firmę. Mam pewne problemy związane z zaciągnięciem kredytu bankowego. Złożyłem do wniosku kredytowego nieprawdziwe załączniki m.in. w zakresie opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, a bank to zgłosił do prokuratury. Czy grozi mi sprawa karna albo wyrok?

NBP: Banki zaostrzają kryteria przyznawania kredytów

4 listopada 2019 r.

Banki w III kwartale 2019 r. zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów, zarówno dla firm, jak i mieszkaniowych oraz konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych - wynika z opublikowanego w poniedziałek przez NBP kwartalnego raportu „Sytuacja na rynku kredytowym”.