Artykuły na temat: "Komisja Europejska"

Wyzwania dla Ursuli von der Leyen [WYWIAD]

12 grudnia 2019 r.

- Trzy główne zadania dla nowej Komisji Europejskiej to uchwalenie budżetu UE, migracje i zmiana klimatu - Jyrki Katainen, w latach 2014–2019 wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. zatrudnienia, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności; w latach 2011–2014 premier Finlandii.

Von der Leyen zapowiada plan w sprawie neutralności klimatycznej

1 grudnia 2019 r.

Komisja Europejska za półtora tygodnia przedstawi plan w sprawie dojścia UE do neutralności klimatycznej w 2050 r. - zapowiedziała w niedzielę szefowa tej instytucji Ursula von der Leyen. Niemka liczy na to, że plan poprą wszystkie kraje członkowskie.

Nowa szefowa KE zapowiada reformę systemu azylowego

27 listopada 2019 r.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w środę w Parlamencie Europejskim, że na początku przyszłego roku przedstawiony zostanie plan walki z rakiem. Jej kolegium ma też zaproponować reformę systemu azylowego.

Von der Leyen apeluje w europarlamencie o poparcie dla nowej KE

27 listopada 2019 r.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaapelowała w środę w Parlamencie Europejskim o poparcie jej kolegium, obiecując nowe otwarcie dla Europy. Jak podkreśliła, zmiany, które będzie wprowadzała, będą dotykać każdej sfery życia i nie będą proste.

Von der Leyen liczy głosy. Nie udało się jej przekonać do siebie skrajnej lewicy, która nie poprze nowej KE

26 listopada 2019 r.

Po sześciu miesiącach od wyborów europejskich i politycznych turbulencjach nominowana na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wreszcie jest o krok od objęcia urzędu. Jutro czeka ją jeszcze finalne głosowanie w Parlamencie Europejskim, który będzie decydować w sprawie całego składu KE. Co prawda do tej pory była to raczej formalność, ale ostatnich kilka miesięcy walki von der Leyen o fotel przewodniczącej pokazało, że w europolityce nic już nie jest pewne.

Sztafeta azjatyckich stoczni

21 listopada 2019 r.

Dwie największe chińskie firmy z branży łączą siły. Konsolidację zapowiadają też europejskie koncerny. Problemem może być Komisja Europejska.