Artykuły na temat: "KE"

Projekt KE: Nowy budżet na lata 2021-2027 ma wynosić 1,1 bln euro

27 maja 2020 r.

Budżet UE na lata 2021-2027 ma wynosić 1,1 biliona euro; dodatkowo państwa członkowskie powinny mieć do dyspozycji 750 mld euro w grantach i pożyczkach w ramach instrumentu ożywienia gospodarczego - wynika z propozycji przedstawionych w środę przez Komisję Europejską.

KE: 1,5 mln maseczek niezdatnych do użytku zostanie zniszczonych

26 maja 2020 r.

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

KE analizuje odpowiedź polskiego rządu w sprawie prezesa UKE

18 maja 2020 r.

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że otrzymała odpowiedź rządu Polski na list wysłany przez komisarza UE ds. rynku wewnętrznego Thierry'ego Bretona w sprawie skrócenia kadencji prezesa UKE. "Analizujemy odpowiedź udzieloną przez polski rząd" - powiedział rzecznik KE Johannes Bahrke.

Borys: Czekamy na zgodę KE z uruchomieniem 25 mld zł dla dużych firm

15 maja 2020 r.

Czekamy na zgodę KE z uruchomieniem 25 mld zł dla dużych firm; mamy nadzieję, że w maju program będzie uruchomiony - powiedział prezes PFR Paweł Borys. Ma on nadzieję, że Tarcza Finansowa pozwoli polskiej gospodarce przejść bezpiecznie przez najtrudniejszy okres kryzysu.

PE domaga się od KE planu awaryjnego ws. wieloletniego budżetu

13 maja 2020 r.

Europosłowie chcą, żeby Komisja Europejska przedstawiła do połowy czerwca plan awaryjny dotyczący wieloletniego budżetu UE, który miałby chronić odbiorców środków unijnych przed potencjalnym fiaskiem negocjacji ws. nowej siedmiolatki.

KE opisuje, jak ma wyglądać transport po szczycie pandemii

13 maja 2020 r.

Regularne czyszczenie i wentylacja wagonów lub kabiny, ograniczenie kontaktów między pasażerami i załogą, konieczność noszenia masek - to niektóre z wytycznych przedstawionych w środę przez KE ws. korzystania ze środków transportu.