Artykuły na temat: "kasy fiskalne online"

Wirtualne kasy fiskalne. Biznes obawia się nowych przepisów

11 grudnia 2019 r.

Proces homologacji kas wirtualnych powinien być przejrzysty, a na rynku musi panować zdrowa konkurencja. Taki apel wystosowali wczoraj do Ministerstwa Finansów przedstawiciele Warsaw Enterprise Institute podczas prezentacji swojego raportu „Cyfryzacja sektora fiskalnego – Polska i Europa”.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online [KOMENTARZ cz. 2]

22 lipca 2019 r.

Niniejsza publikacja stanowi drugą i ostatnią część komentarza do przepisów rozporządzenia ministra finansów z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 816) i obejmuje ona par. 26–65 tego aktu prawnego. Rozporządzenie to zostało wydane w związku z wejściem w życie przepisów znowelizowanej ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) dotyczących kas on-line, czyli kas rejestrujących posiadających wbudowaną funkcjonalność, która umożliwia połączenie i przesyłanie informacji między kasą rejestrującą a tzw. Centralnym Repozytorium Kas.

Można już kupić kasy nowej generacji

27 maja 2019 r.

Zafiskalizowanych zostało już ponad 2,2 tys. kas online, czyli urządzeń, które umożliwiają przesyłanie w czasie rzeczywistym danych o transakcjach do Centralnego Repozytorium KAS – poinformowało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Od kiedy kasy fiskalne online? Sprawdź terminy

25 marca 2019 r.

Senatorowie nie wprowadzili żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o VAT, co oznacza, że ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. Dzięki niej fiskus będzie na bieżąco otrzymywał informacje o ewidencji sprzedaży.

Pierwsze kasy online będą od 2020 r.

18 marca 2019 r.

Sejm przyjął w piątek dwie ważne nowelizacje. Pierwsza ma wprowadzić do ustawy o VAT obowiązek stosowania kas online, które będą przesyłać dane o transakcjach do fiskusa w czasie rzeczywistym. Druga odnosi się do wymiany informacji podatkowych z innymi państwami. Obie trafią teraz do Senatu.