Artykuły na temat: "hejt"

Hejt nasz codzienny. Dlaczego jest tak pociągający?

24 maja 2020 r.

Wydaje się, że hejt ma moc przyciągającą i uzależniającą, a nawet może się stać sposobem na życie, nie tylko w znaczeniu źródła dochodu i zajęcia, ale przede wszystkim pewnej postawy życiowej.  Na czym w istocie polega atrakcyjność hejtu? Dlaczego jest tak pociągający? Jak korzystają na nim Ci, którzy się go dopuszczają? I czy tylko oni w istocie korzystają?

Jan Komasa: Ludzie potrafią się nawzajem zabijać „w imię dobra” [WYWIAD, cz. 2]

21 maja 2020 r.

– Było coś wspólnego we wszystkich moich filmach, ten strach, że w sekundę, za jednym prztyczkiem potrafimy się zacząć zabijać, nawet dążąc do dobra. Ludzie potrafią się nawzajem zabijać „w imię dobra” – to budzi mój niepokój, strach, że znany nam świat się wali – mówi reżyser i scenarzysta Jan Komasa w drugiej części rozmowy z Joanną Sławińską o bańkach, hejcie i filmowych planach. (pierwsza część wywiadu)

Medycy żądają powołania specjalnej komisji do zwalczania agresji wobec personelu medycznego

6 maja 2020 r.

Bartosz Fiałek z zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wysłał do ministra sprawiedliwości pismo z wnioskiem o powołanie komórek do zwalczania agresji wobec personelu medycznego. Miałyby funkcjonować na wzór działających w prokuraturach regionalnych i okręgowych komisji zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Stanowski: Generalnie jestem grzeczny, kulturalny, podaję rękę… [WYWIAD]

6 marca 2020 r.

Właściciele klubów są zakładnikami grup kibicowskich. Czy jest w polskiej Ekstraklasie choć jeden taki, który ma 100 proc. zysków z cateringu czy sprzedaży pamiątek na stadionie? Właściciele klubów oddają część pieniędzy w zamian za spokój na stadionie, pod domem, na ulicy.

Kidawa-Błońska: Nie może być zgody na hejt i nienawiść

27 września 2019 r.

Hejt, nienawiść i złe słowa weszły w nasze życie, stały się prawie naszą codziennością i nie może być na to zgody - powiedziała w piątek w Gdańsku kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

#SilniRazem: Hejterzy czy społecznicy?

26 września 2019 r.

DGP jako pierwszy porozmawiał z inicjatorami akcji rozgrzewającej polityków do białości. Dla zwolenników PiS są uosobieniem zła. Dla sympatyków opozycji ‒ głosem niezadowolonego z rządów ludu.