Artykuły na temat: "Gersdorf"

Wywiad rzeka z Małgorzatą Gersdorf. Obrazek ładny, ale czy prawdziwy? [RECENZJA]

2 czerwca 2020 r.

Wywiad rzeka z prof. Małgorzatą Gersdorf to znakomite studium przypadku, jak władza polityczna przejmowała Sąd Najwyższy. Epilog został dopisany już po rozmowie Krzysztofa Sobczaka z Małgorzatą Gersdorf. Dwa lata temu Zbigniew Ziobro powiedział, że I prezesem SN będzie Małgorzata Manowska. I właśnie nim została.

Czasem trzeba powiedzieć „nie”. Wywiad z Małgorzatą Gersdorf na koniec pewnego etapu [RECENZJA]

2 czerwca 2020 r.

Małgorzata Gersdorf zakończyła swoją kadencję I prezes SN 30 kwietnia 2020 r., dwa dni po premierze książki. Czas tzw. dobrej zmiany w sądownictwie, który przypadł na większą część jej kadencji, to dla bohaterki wywiadu okres nieustannej walki, której uznana radczyni prawna, profesor i w końcu sędzia wcale prowadzić nie chciała. Ale, czemu daje wyraz w wymownym tytule, czasem trzeba powiedzieć „nie”.

Po kilku latach permanentnego „reformowania” coraz trudniej wmawiać ludziom, że sytuacja w sądownictwie nie jest winą rządzących

19 maja 2020 r.

Małgorzata Gersdorf i Kamil Zaradkiewicz – tę dwójkę łączy to, że nie udało im się przeprowadzić wyboru kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego. Obydwoje, choć z różnych przyczyn, ponieśli na tym polu klęskę. Czy do grona tych, którzy sparzyli się na wyłonieniu nowego szefa najważniejszego sądu w Polsce, już niedługo dołączy także pan prezydent?

Wybór I prezesa Sądu Najwyższego zamrożony

16 kwietnia 2020 r.

Wyznaczone na 21 kwietnia zgromadzenie ogólne sędziów SN, które miało wybrać kandydatów na następcę prof. Małgorzaty Gersdorf, nie odbędzie się – ustalił DGP.

Z powodu zagrożenia koronawirusem SN odwołuje także posiedzenia niejawne

16 marca 2020 r.

Z powodu koronawirusa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odwołała do końca marca posiedzenia niejawne, oprócz spraw wymagających niezwłocznego rozpoznania - przekazał w poniedziałek zespół prasowy SN. Już wcześniej w SN odwołano rozprawy i posiedzenia jawne.

Po spotkaniu Jourova-Gersdorf: "Były to typowo prawnicze rozmowy"

28 stycznia 2020 r.

Viera Jourova mówiła o przewidywanej procedurze sprawdzania stanu praworządności we wszystkich państwach UE, ale nie był to główny temat rozmowy - powiedział rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski po spotkaniu I prezes SN Małgorzaty Gersdorf z wiceszefową KE.