Artykuły na temat: "Gersdorf"

Zespoły KRS wysłuchały 20 kandydatów do Sądu Najwyższego

28 sierpnia 2019 r.

 Zespoły Krajowej Rady Sądownictwa wysłuchały w środę 20 kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, którzy zgłosili się w ramach naboru ogłoszonego przed rokiem przez prezydenta - podało Biuro KRS. Nie stawiło się trzech kandydatów, zaś jeden wcześniej się wycofał.

Ruszają przesłuchania do SN

28 sierpnia 2019 r.

Dziś w Krajowej Radzie Sądownictwa mają się odbyć wysłuchania osób starających się o urząd sędziego Sądu Najwyższego.

Gersdorf: władza robi wszystko żeby zohydzić sędziów

22 sierpnia 2019 r.

Proceder opisany przez Onet to walka urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości z sędziami - powiedziała w czwartek pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Jej zdaniem, władza robi wszytko żeby zohydzić sędziów.

Ławnicy Sądu Najwyższego złożyli ślubowanie

30 maja 2019 r.

Będziecie równoprawnymi sędziami SN, którzy muszą być odważni odwagą cywilną i orzekać zgodnie z konstytucją oraz ustawami, być niezawiśli - powiedziała I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf do nowych ławników SN, którzy w czwartek złożyli ślubowanie.

Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2018

29 stycznia 2019 r.

- Wielu polityków ma, jak wiadomo, wykształcenie prawnicze, a spora część również doświadczenia zawodowe związane z prawem. Jednocześnie od lat machina legislacyjna pracuje pełną parą, bijąc kolejne rekordy w liczbie i objętości wytwarzanych aktów prawnych. W całym tym procesie, na każdym jego etapie (projektowanie, procedowanie, uchwalanie, zatwierdzanie, wdrażanie, stosowanie) kluczową rolę odgrywają córki i synowie Temidy - pisze Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

Gersdorf zażenowana słowami prezydenta: Nie przekroczyliśmy prawa

19 grudnia 2018 r.

Żaden z sędziów, ani prezesów sądów, ani ja nie przekroczyliśmy prawa, stwierdzenie, że nie stosujemy się do prawa chyba wynika z takiego niezrozumienia tego, że jesteśmy członkiem UE i obowiązują nas orzeczenia TSUE - mówiła I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Dodała, że jest zażenowana słowami prezydenta.