Artykuły na temat: "Gdańsk"

Gdańsk: W Motławie znaleziono ciało 74-letniej kobiety

2 stycznia 2020 r.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, w rzece w Motławie znaleziono ciało 74-letniej kobiety. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci było utonięcie.

Wyrok dla twórców Amber Gold

16 października 2019 r.

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Katarzynę P. na łączną karę 12 lat i 6 miesięcy więzienia, a Marcina P. na 15 lat więzienia. Twórcy Amber Gold mają zapłacić także grzywny i naprawić wyrządzone szkody. W maju sąd uznał Katarzynę i Marcina P. za winnych oszustwa oraz niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Od tego czasu sędzia Lidia Jedynak czytała wyrok, ponieważ procedura wymagała wymienienia nazwisk wszystkich poszkodowanych osób.

Sąd ogłosił wyrok w sprawie Amber Gold

16 października 2019 r.

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę Marcina P., b. szefa Amber Gold. Jego żonie Katarzynie P. sąd wymierzył karę 12,5 roku więzienia. To nieprawomocny finał procesu w sprawie jednej z najgłośniejszych afer finansowych ostatnich lat.

Sąd planuje zakończyć ogłoszenie wyroku w sprawie Amber Gold

16 października 2019 r.

Sąd Okręgowy w Gdańsku planuje zakończyć w środę ogłoszenie wyroku ws. afery finansowej Amber Gold. Ogłaszanie wyroku rozpoczęło się w maju. Od tego czasu, na kilkudziesięciu posiedzeniach sąd odczytywał nazwiska wszystkich kilkunastu tysięcy pokrzywdzonych.

Pomorskie: Mandat za zerwanie plakatu wyborczego

12 października 2019 r.

Policja w Kartuzach ukarała mandatem osobę, która w sobotę rano zerwała plakat wyborczy. To jedyny związany z wyborami parlamentarnymi incydent, jaki zanotowano dotąd w województwie pomorskim.

Prezydent Gdańska zawiadomiła policję ws. wypowiedzi Gwiazdy

13 sierpnia 2019 r.

 Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła na policji zawiadomienie dotyczące wypowiedzi b. opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy, w której stwierdził on, że osoby grożące prezydent "mają moralne prawo wystąpić z groźbami".