Artykuły na temat: "finanse"

3 mld zł na ratowanie banków

24 września 2020 r.

BFG ma „potencjalne narzędzie przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji w stosunku do średniej wielkości banku krajowego”. Z kapitałem w wysokości 1,7 mld zł.

Ceny miedzi spadają po zniżkach na rynkach akcji

24 września 2020 r.

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie lecą w dół po spadkach na globalnych rynkach akcji i ostrzeżeniach analityków Morgan Stanley o nadwyżce metali na niektórych rynkach. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 1,1 proc. wobec 6.604,50 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie rosną. Może być 7 tys. a nawet 8 tys. USD za tonę

21 września 2020 r.

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie rosną, bo sytuacja podażowa staje się coraz bardziej napięta, więc nie mozna wykluczyć testowania przez miedź 7.000 USD za tonę, może nawet 8.000 USD. Na razie metal w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 1 proc. - po 6.877,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Zadyszka po szybkim odrabianiu strat

21 września 2020 r.

Gospodarka podnosi się po pandemicznym kryzysie – z tym, że coraz wolniej. To najważniejszy wniosek z danych o produkcji przemysłowej w sierpniu, które w piątek opublikował GUS. Produkcja była o 1,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Większość ekspertów spodziewała się lepszego wyniku, powyżej 2,5 proc.

USA: Wall Street znowu w dół

18 września 2020 r.

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się umiarkowanymi spadkami, a giełdę ciągnęły w dół przede wszystkim spółki technologiczne. Rynki śledzą najnowsze dane gospodarcze i informacje nt. rozwoju pandemii koronawirusa na świecie. To był trzeci zniżkowy tydzień z rzędu.

Gospodarka nadal potrzebuje wsparcia ze strony polityki pieniężnej NBP

18 września 2020 r.

Pandemia mocno uderzyła w światową gospodarkę. Globalny PKB w II kwartale zmalał o blisko 9 proc. w ujęciu rocznym. Oznacza to prawie czterokrotnie większy spadek aktywności niż w szczycie kryzysu finansowego. Nasi główni partnerzy handlowi – kraje strefy euro i Wielka Brytania – zanotowały najgłębsze w historii spadki PKB, często przekraczające 10, a nawet 20 proc.

Skiba: Zostaną trzy, cztery duże banki uniwersalne [WYWIAD]

17 września 2020 r.

- Będziemy chcieli w większym stopniu skupić się na bankowości inwestycyjnej. Nasza działalność kredytowa musi być zyskowna, a nie zawsze jest to łatwe - mówi w wywiadzie dla DGP Leszek Skiba, p.o. prezes Banku Pekao.