Artykuły na temat: "biznes"

Nowy unijny fundusz dla europejskich czempionów?

23 sierpnia 2019 r.

Według nieoficjalnych doniesień portalu Politico, Bruksela chce stworzyć fundusz dla “Europejskich Czempionów”, dzięki któremu możliwe będą inwestycje o wartości ponad 100 mld  euro. Miałyby one wzmocnić konkurencyjność unijnych firm względem gigantów z USA i Chin, takich jak Google, Apple czy Alibaba.

Jak pracować inaczej. Na czym polega turkusowe zarządzanie? [PODCAST]

23 sierpnia 2019 r.

Czy da się zrezygnować z hierarchicznego zarządzania firmą? Czy możemy zaufać pracownikom zamiast stale ich kontrolować i wywierać na nich niepotrzebną presję? Dowiedz się, czy lepsze zrozumienie drugiego człowieka przyniesie pozytywne efekty w twojej organizacji.

Skiba: Nie zabraknie nam pieniędzy na nowe wydatki [WYWIAD]

22 sierpnia 2019 r.

- Jesteśmy gotowi na światowe spowolnienie. Dynamika polskiego PKB musiałaby wyraźnie spaść poniżej zera, żeby nasz deficyt zbliżył się do unijnego limitu - mówi w wywiadzie dla DGP Leszek Skiba, wiceminister finansów.

Długie pożegnanie z Huaweiem

22 sierpnia 2019 r.

Producenci z USA mogą współpracować z chińskim gigantem do listopada, ale na czarną listę trafiło więcej związanych z nim firm.

Polski biznes potrzebuje zastrzyku B+R

21 sierpnia 2019 r.

Nowoczesne gospodarki karmią swój wzrost innowacjami wykuwanymi głównie przez sektor prywatny. Także nad Wisłą przedsiębiorcy powoli przekonują się, że warto podjąć to ryzyko. Jednak dla realnej szansy na wdrożenie w Polsce ekonomii przyszłości potrzeba jeszcze szerszego otwarcia na innowacje i większej odwagi przedsiębiorców do współtworzenia całego ekosystemu wspierania rozwoju.

Mironczuk: Sądy nie mogą zastąpić banku centralnego

21 sierpnia 2019 r.

Jestem przerażony, że przy podejmowaniu kluczowych decyzji prawnych w sprawach dotyczących gospodarki nie respektuje się praw ekonomii i nie uwzględnia głosu ekonomistów. Opinia rzecznika generalnego TSUE ws. Dziubak C-260/18, zwłaszcza jej pkt 41, sprawia wrażenie próby zadekretowania rynkowej anomalii. Może to nieść opłakane skutki dla gospodarki i jej uczestników.

Co wynika z tego, że Komisją, EBC i MFW będą rządziły kobiety

19 sierpnia 2019 r.

Kobiety zarabiają mniej, mniej powierza się im kierowniczych stanowisk i miejsc na listach wyborczych. W biznesie i polityce wciąż traktuje się je stereotypowo. Dużo się mówi o zmianie podejścia. Zasypywaniu luki płacowej. Stosuje się parytety, ale niewiele to zmienia. Pew Research Center od lat publikuje raport pod tytułem „Kobiety i przywództwo”.

Były wiceszef MON dla DGP: Fort Trump zapewnił nam rozpoznawalność [WYWIAD]

13 sierpnia 2019 r.

- Pojawią się u nas eskadra bezzałogowców, dowództwo dywizyjne, centrum szkolenia bojowego i tzw. lotnicza baza przyjęcia sił. Projektów może być zresztą jeszcze więcej - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Szatkowski, nowy ambasador Polski przy NATO, w latach 2015–2019 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.