Artykuły na temat: "bezpieczeństwo"

O’Donnell: Żołnierze u granic Rosji to sygnał dla Kremla [WYWIAD]

25 czerwca 2020 r.

- Z militarnego punktu widzenia rozmieszczanie zbyt dużej ilości wojska zbyt blisko granicy z potencjalnym wrogiem jest niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko, że zostanie ono zbyt szybko unieszkodliwione - mówi w wywiadzie dla DGP Thomas O’Donnell, analityk spraw międzynarodowych i rynku energetycznego, wykładowca prywatnego berlińskiego uniwersytetu Hertie School of Governance.

Gen. Hodges: Karanie Niemiec obniża bezpieczeństwo Polski [WYWIAD]

24 czerwca 2020 r.

Byłbym zadowolony z obecności wojsk USA w Polsce, ale nie w formule stałej. Te oddziały powinny rotować, a Polska być gotowa, by je przyjąć - mówi generał Ben Hodges, w latach 2014–2017 dowodzący US Army w Europie, obecnie związany z Center for European Policy Analysis (CEPA).

Hiszpania: Dyskoteki otwarte, ale nie można w nich tańczyć

10 czerwca 2020 r.

Na terenie większości wspólnot autonomicznych Hiszpanii od poniedziałku mogą działać dyskoteki. Ich goście jednak nie mogą w nich tańczyć – wynika z przepisów o trzecim, ostatnim etapie rządowego programu znoszenia obostrzeń.

USA: Trump zdecydował o wycofaniu Gwardii Narodowej z Waszyngtonu

7 czerwca 2020 r.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę na Twitterze, że wydał rozkaz wycofania się oddziałów Gwardii Narodowej ze stolicy kraju, Waszyngtonu. Dodał, że po dniach gwałtownych protestów obecnie sytuacja w mieście jest pod pełną kontrolą.

Jak ująć koszty środków ochrony pracowników

5 czerwca 2020 r.

Jednostki w czasie pandemii ponoszą koszty związane z zapewnieniem środków ochrony osobistej pracowników. O ile zakup maseczek czy rękawiczek zwykle nie budzi wątpliwości, o tyle już w przypadku niektórych środków odkażających księgowi zastanawiają się, jak je zaksięgować.

Putin zatwierdził nową doktrynę użycia broni nuklearnej

2 czerwca 2020 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził we wtorek dokument o podstawach polityki w sferze broni jądrowej i odstraszania. Za jedno z zagrożeń dla bezpieczeństwa Rosji uznano w nim rozmieszczanie środków obrony przeciwrakietowej w przestrzeni kosmicznej.

Siłownie, baseny i parki rozrywki już otwarte. Co się zmieniło?

2 czerwca 2020 r.

Ograniczenie liczby osób korzystających jednocześnie z siłowni, basenów, solariów i salonów tatuażu, zachowanie odpowiedniej odległości między urządzeniami do ćwiczeń, oraz usunięcie z sal zabaw wszystkich pluszaków, gąbek i innych zabawek trudnych do dezynfekcji zakładają zalecenia, dla otwieranych ponownie branż, przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju.