Artykuły na temat: "bankowość"

Skiba: Zostaną trzy, cztery duże banki uniwersalne [WYWIAD]

17 września 2020 r.

- Będziemy chcieli w większym stopniu skupić się na bankowości inwestycyjnej. Nasza działalność kredytowa musi być zyskowna, a nie zawsze jest to łatwe - mówi w wywiadzie dla DGP Leszek Skiba, p.o. prezes Banku Pekao.

Golecki: Będę bronił urzędu Rzecznika Finansowego [WYWIAD]

24 sierpnia 2020 r.

- Otrzymałem stanowisko jednego z banków, w którym stwierdzono, że nie powinienem wykonywać swoich ustawowych kompetencji. Nie wiem, czy mi groził, czy nie, ale wyrażał daleko idącą dezaprobatę związaną z tym, że posługuję się kompetencją ustawową w postaci pozwu - mówi w wywiadzie dla DGP Mariusz Golecki, który od października ubiegłego roku sprawuje funkcję rzecznika finansowego.

Godusławski: By ludzie ufali bankom, muszą mieć zaufanie do KNF

4 marca 2020 r.

W 2016 r. upadnie kilka małych banków – co pozostanie bez wpływu na polski system finansowy – ale ich upadki nie będą efektem wprowadzenia podatku bankowego, a niewłaściwego zarządzania i nadzoru – mówił dokładnie cztery lata temu ówczesny wiceminister finansów Konrad Raczkowski. Spadły na niego gromy, że to wypowiedź nieodpowiedzialna i może wywołać panikę.

Czy można dziś wierzyć bankom centralnym?

1 marca 2020 r.

Dla skuteczności polityki pieniężnej kluczowa jest wiarygodność instytucji odpowiedzialnych za to, ile kosztuje kredyt i jakie odsetki można dostać od lokat bankowych. Ale czym ona właściwie jest?