Październik jest dla „Dziennika Gazety Prawnej” miesiącem przedsiębiorczości. Już w pierwszym dniu tego miesiąca rusza akcja pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”. W ramach akcji ukazuje się cykl artykułów poświęconych polskiej przedsiębiorczości są to analizy, materiały historyczne, zjawiska współczesne, sylwetki polskich przedsiębiorców, którzy robią karierę za granicą. Zwieńczeniem akcji jest Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorcy (30.11) podczas którego odbywa się uroczysta gala, na której wręczone zostają nagrody – „Firma bez granic”. Rozdanie nagród poprzedza merytoryczna dyskusja, z udziałem autorytetów w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości.

W ramach akcji „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości” na łamach gazety ukazuje się cykl artykułów o przedsiębiorczości w Polsce. Od poniedziałku do czwartku będą to: propozycje konkretnych rozwiązań legislacyjnych ułatwiających pracę przedsiębiorcom, artykuły monitorujące stan przedsiębiorczości w naszym kraju oraz success story – DGP opisze polskie firmy, które są mało znane w Polsce, choć na świecie zrobiły karierę. W piątkowym wydaniu gazety ukażą się obszerne materiały konfrontujące interesy przedsiębiorców ze stanowiskiem rządu. W październiku wybrane tematy cyklu pojawią się na antenie TVP INFO.

Na stronie internetowej Gazetaprawna.pl/przedsiebiorczosc gromadzone będą wszystkie artykuły, które powstają w ramach cyklu. Dodatkowo na stronie znajduje się informacja o konkursie „Moja droga do wolności gospodarczej”, który został ogłoszony w ramach akcji „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”. Zadaniem w konkursie jest opisanie historii swojej firmy w kontekście jej wzlotów i upadków spowodowanych stanem zapisów prawnych obejmujących przedsiębiorców. Historie zostaną opublikowane na powyższej stronie internetowej.

Akcja zakończy się 30 października br. Ogólnopolskim Dniem Przedsiębiorcy, podczas którego odbędzie debata pt. „Wyboista droga do wolności gospodarczej”. Wezmą w niej udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, organizacji pracodawców i samych przedsiębiorców. Do udziału w debacie zostanie również zaproszony laureat konkursu „Moja droga do wolności gospodarczej”. Debata podsumuje akcję i będzie okazją do dyskusji nad przeszłością i przyszłością gospodarczej Polski poczynając od przełomowego roku 1989. Po debacie - podczas uroczystej gali - jedna z polskich firm otrzyma nagrodę „Firma bez granic” za swoje ponadprzeciętne osiągnięcia dla promocji Polski na świecie. Relacja z debaty, jej zapowiedź oraz podsumowanie ukaże się na antenie TVP INFO.