statystyki

Polska prokuratura podjęła śledztwo w sprawie zamachów w Brukseli

24.03.2016, 17:17; Aktualizacja: 24.03.2016, 17:40
Polskie MSZ podało, że w wybuchach zostało rannych troje polskich obywateli

Polskie MSZ podało, że w wybuchach zostało rannych troje polskich obywateliźródło: PAP

Po zamachach w Brukseli, w których według danych MSZ poszkodowanych zostało troje Polaków, prokuratura podjęła śledztwo - dowiedziała się PAP w warszawskiej prokuraturze regionalnej.

Reklama


Reklama


Rzecznik Prokuratury Regionalnej prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka powiedziała PAP w czwartek, że prowadzi je b. wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, który obecnie przeszedł do struktur Prokuratury Krajowej.

"Postępowanie dotyczące wybuchów w Brukseli prowadzone jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej" - podała prok. Zabłocka-Konopka.

Zmiany organizacyjne w prokuraturze wprowadzono w związku z połączeniem stanowisk Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

We wtorkowych samobójczych zamachach w Brukseli zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Doszło do nich na międzynarodowym lotnisku oraz na stacji metra w pobliżu siedzib unijnych instytucji. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

Polskie MSZ podało, że w wybuchach zostało rannych troje polskich obywateli. Dwóch z nich to funkcjonariusze Służby Celnej, którzy byli tam w delegacji.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • kALIF(2016-03-24 20:31) Odpowiedz 42

    Pozwolicie Państwo , że zacytuję „ wybitnego” polityka polskiego zwanego „Królem Europy”, Donalda Tuska . Oto cytat tego pana z 2015 r. „ Ciągle jestem pod wrażeniem wielokulturowości i kapitalnej mieszanki, czegoś, czego nadal nie ma we wschodniej Europie i wydaje mi się, że każdy kto przeżyłby choć kilka tygodni w Brukseli, a jest z naszego regionu, zrozumiałby nie musi się wiązać z lękami. Że tak naprawdę korzyści z tego odnosi Europa a w tym Bruksela”. ZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • dziadek Franek(2016-03-25 11:11) Odpowiedz 20

    do @Majster(dzisiaj 08:14)-----Coraz więcej miejsc w Europie, gdzie można się rozerwać......czyli jaki jest cel wpuszczania muzułmanów do Europy...Żeby walczyć z terroryzmem trzeba najpierw zrobić porządek z lumpenlewakami. Ci oberlewacy z Bundenstagu i wierchuszki brukselskiej, podstarzali przedstawiciele pokolenia 68, sympatycy RAF-Baader-Meinhof, Konkretu i Rudiego Dutschke, którzy w większości byli na liście płac pułkowników z Normanenstrasse, oraz ich narybek - są dzisiaj piewcami europejskiej poprawności politycznej. A polska lewacka swołocz - to nic innego jak niedorozwinięci ich naśladowcy. To oni będą blokować każde funkcjonalne i konkretne działania jakie stosuje się w takiej sytuacji.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama