statystyki

Donald Trump grozi Wielkiej Brytanii. Chce wycofać swoje inwestycje

07.01.2016, 17:31; Aktualizacja: 07.01.2016, 18:12
Donald Trump

Donald Trumpźródło: Bloomberg

Donald Trump, który może zostać kandydatem Republikanów na prezydenta USA, grozi Wielkiej Brytanii wycofaniem inwestycji. Po swym niedawnym wniosku, by odmawiać wiz podróżującym do Ameryki muzułmanom, stał się celem ataków w Wielkiej Brytannii. Do parlamentu trafiła petycja, aby zakazać mu wjazdu na Wyspy. .

Reklama


Reklama


Obrażony multimilioner zapowiedział, że wycofa swoje inwestycje w dwa pola golfowe i luksusowy hotel w Szkocji. Są one warte w sumie 700 milionów funtów. Trump obraził się też na premier szkockiego rządu, Nicolę Strugeon, która określiła jego antymuzułmańską wypowiedź jako „obrzydliwą”.

Tymczasem pod petycją, by potraktować go w ten sam sposób i nie wpuszczać do Wielkiej Brytanii podpisało się już prawie 600 tysięcy osób. We wtorek trafiła ona do parlamentarnej komisji petycji, która uznała, że Izba Gmin może odbyć debatę w tej sprawie. Zapowiedziano ją na 18 stycznia - nie w samej Izbie, lecz w jednej z mniejszych sal parlamentu. Nie będzie też głosowania. Ostateczna decyzja należy bowiem i tak do ministra spraw wewnętrznych, Theresy May, która nie zamierza objąć Donalda Trumpa zakazem wjazdu. Premier David Cameron uznał, że jego słowa tworzą podziały, ale należy z nim debatować, a nie odmawiać mu wiz.

40 tysięcy Brytyjczyków podpisało się też pod kontrpetycją w obronie wolności wypowiedzi.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Nastajo ...(2016-01-08 09:13) Odpowiedz 20

    .... ciężkie czasy dla Donaldów, ... mogo być "persona non grata".

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama