Czy można żartować ze świętości w czasach, w których króluje poprawność polityczna? Dlaczego tylko Ricky Gervais mógł uczynić śmierć i żałobę po ukochanej osobie tematem przewodnim serialu komediowego?

W najnowszym odcinku podcastu "DGPtalk: Mistrzowie popkultury" Marcin Cichoński zaprasza na subiektywną recenzję trzeciego i ostatniego sezonu serialu "After Life", dostępnego od 14 stycznia 2022 na platformie Netflix.

Czy można żartować ze świętości w czasach, w których króluje poprawność polityczna? Dlaczego tylko Ricky Gervais mógł uczynić śmierć i żałobę po ukochanej osobie tematem przewodnim serialu komediowego? Dlaczego warto czasem spojrzeć na siebie z dystansem i poświęcić uwagę ludziom wokół? Posłuchajcie!

SERIAL "AFTER LIFE" NA NETFLIX

Pierwszy sezon komediodramatu "After Life" pojawił się na platformie Netflix w marcu 2019 roku.

Jego pomysłodawcą i głównym twórcą jest brytyjski komik Ricky Gervais, znany m.in. z seriali "Derek" czy "Biuro", ale też kontrowersyjnego poczucia humoru, jakie prezentował np. podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów 2020.

W przypadku "After Life" Gervais nie tylko zagrał główną postać serialu, jest także autorem scenariusza, reżyserem i producentem wykonawczym.

RICKY GERVAIS JAKO TONY

W "After Life" Ricky Gervais wciela się w rolę Tony’ego – dziennikarza lokalnej gazety, który próbuje pogodzić się ze śmiercią ukochanej żony Lisy (Kerry Godliman) i nadać życiu nowy sens.

Przez kolejne sezony towarzyszymy mu w przemianie, która u widza wzbudza zarówno śmiech, jak i wzruszenie. Mimo licznych żartów i gagów, które niektórych mogą oburzyć, czy wręcz odrzucić od tego tytułu, ciężko odmówić jego twórcom, że dotykają również spraw ważnych i uniwersalnych, co stanowi niewątpliwą zaletę "After Life".

W trzecim, finałowym sezonie serialu nie zabraknie rozmów Tony'ego z redakcyjnymi kolegami: Mattem (Tom Basden), Kath (Diane Morgan) czy Lennym (Tony Way) oraz spotkań z ważnymi w jego życiu kobietami: wdową Anne (Penelope Wilton) oraz pielęgniarką Emmą (Ashley Jensen). Pojawią się również nowe postaci, które wniosą do fabuły własne problemy i spojrzenie na świat.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!