Wolta PiS w sprawie prawa aborcyjnego

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki06.10.2016, 07:43; Aktualizacja: 06.10.2016, 07:51
Ewa Kopacz, Krystyna Szumilas i Monika Wielichowska przed rozpoczęciem obrad komisji.

Ewa Kopacz, Krystyna Szumilas i Monika Wielichowska przed rozpoczęciem obrad komisji.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Rządząca partia chce uciąć dyskusję. Jej przedstawiciele zasiadający w sejmowej komisji sprawiedliwości opowiedzieli się za odrzuceniem obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy.

Od potężnej awantury zaczęły się wczoraj prace nad obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne w sejmowej komisji sprawiedliwości. Opozycja kwestionowała prawomocność zwołania posiedzenia przez jej szefa Stanisława Piotrowicza z PiS, bo decyzja o tym zapadła nagle wczoraj. Jednak równie nieoczekiwany jak początek był koniec obrad. Po około 40 minutach burzliwej dyskusji projekt został odrzucony, m.in. głosami posłów PiS. Stało się to bez wysłuchiwania wnioskodawców projektu. Opozycja domagała się, by odroczyć posiedzenie komisji do stycznia.

– Nie zgadzamy się na karanie kobiet – zgodnie tłumaczyli motywy posłów PiS Beata Mazurek, rzeczniczka partii, oraz szef klubu tej partii Ryszard Terlecki. Projekt dziś ponownie trafi pod obrady izby, która może się z rekomendacją komisji zgodzić i projekt ostatecznie odrzucić lub ponownie odesłać do komisji, by rekomendowała ewentualne zmiany.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • nareszcie...(2016-10-06 17:04) Zgłoś naruszenie 10

    Opozycja nareszcie znalazła coś czym może wojować, jakie to smutne, że życiem najsłabszych i bezbronnych. Co to są za ludzie?

    Odpowiedz
  • Głos Alika z Zaświatów(2016-10-06 08:50) Zgłoś naruszenie 11

    Miło było patrzeć, jak w obliczu masowych protestów PiS ucieka z podkulonym ogonem. Wcześniej czy później protesty dotyczące łamania Konstytucji przez tę Partię też odniosą skutek.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie