Rzepliński: Polska była jak latarnia morska, teraz latarnia gaśnie. Dalej będę dążył do kompromisu

22.05.2016, 08:54; Aktualizacja: 22.05.2016, 08:56
Andrzej Rzepliński

Andrzej Rzeplińskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

- Myślę, że wszyscy w Polsce i poza Polską byli zaskoczeni tym, co było powiedziane ustami pani premier. Sędzia sądu wietnamskiego powiedział mi, że Polska i nasze doświadczenie transformacyjne była jak latarnia morska. Teraz latarnia gaśnie - powiedział prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, który bierze udział w XIX Międzynarodowej Konferencji Sędziów w Waszyngtonie. Profesor Rzepliński nawiązał do piątkowego wystąpienia Beaty Szydło w Sejmie. - Jako prezes TK i jako sędzia, jako obywatel RP i jako ten, który nie pozwoli mówić sobie, że nie jest patriotą, dalej będę dążył do kompromisu, który ma na celu przywrócenie mocy konstytucji - podkreślił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:x-news
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Ferdek(2016-05-22 09:31) Zgłoś naruszenie 211

    Czy on rowniez gra w serialu Kiepscy?

    Odpowiedz
  • ciekawski(2016-05-22 09:32) Zgłoś naruszenie 181

    życzę tego kompromisu, tylko po co Rzepiński tak się udziela wywiadami w niemieckich gazetach?

    Odpowiedz
  • Wyczesać POPiesyny i rozgnieść. (2016-05-22 10:34) Zgłoś naruszenie 181

    Wyczesać POPiesyny i ich rodziny! Wyczesać kolaborantów i szmalcowników!

    Odpowiedz
  • Mafia Polska zostanie rozgromiona, Hydrze uciety(2016-05-22 09:31) Zgłoś naruszenie 181

    Zwyciezymy bolszewie i masonerje i ich V-kolumne w POLSCE ! ! ! Armia Andersa to wielki polski mit Była regularną formacją wojskową, gromadzącą w roku 1941-1942 obywateli II RP represjonowanych w Sowietach – oficerów, szeregowych, cywilów. Wydobyci z łagrów, więzień, posiołków zesłańczych, nie tylko odzyskali wolność i identyfikację polską, ale też zdołali opuścić ZSRR, ruszając w szlak bojowy – z apogeum w bitwie pod włoskim Monte Cassino. I w końcówce II wojny światowej i po jej zakończeniu andersowcy dawali Polakom w kraju nadzieję na powrót Niepodległej, na skuteczność polskiego wojska, a w następnych latach patriotycznej diaspory. Powstanie Armii Polskiej w ZSRR, dowodzonej przez gen. Władysława Andersa, dało nieoczekiwaną szansę wyrwania się z sowieckiej ziemi wielu zniewolonym "bez terminu". Jednak, mimo rozpaczliwych prób dotarcia do punków mobilizacyjnych, tysiące polskich obywateli zmarło w drodze – z wycieńczenia, głodu, chorób; umierali także tuż po dotarciu do celu.

    Odpowiedz
  • liczymy(2016-05-22 10:53) Zgłoś naruszenie 161

    a dlaczego wybraliscie 5 sedziow a nie 3 jak przewidywala konstytucja , od tego zaczal sie zamet w Polsce

    Odpowiedz
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-05-22 10:30) Zgłoś naruszenie 151

    Panie Rzepliński -Puszka czy psychuszka ?

    Odpowiedz
  • 1960(2016-05-22 11:10) Zgłoś naruszenie 90

    Uważa się za latarnika? Też czytałem ta książkę, ale nie zidentyfikowałem się tak mocno z bohaterem.

    Odpowiedz
  • *(2016-05-22 11:18) Zgłoś naruszenie 90

    ...TK z prezesem na czele chce być pierwszą władzą w Polsce i wszystko to co uchwali Sejm RP będzie niezgodne z Konstytucją.

    Odpowiedz
  • Latarnia z napisem `Koniec Wyścigu`.(2016-05-22 14:35) Zgłoś naruszenie 70

    Poczekajmy aż Cenckiewicz dobierze się do zbioru zastrzeżonego w IPNie i rzepak beknie za krycie zabójców Popiełuszki. To ci się dopiero lampka zapali, śmieciu.

    Odpowiedz
  • latarnik rzepa,zgasił swoją latarnię bo trzech....(2016-05-22 11:46) Zgłoś naruszenie 70

    wybranych przez niego kapitanów poległo z braku oświecenia tak jak on sam.PIS-latarnię zapali po nowym roku,gdy rzep pyści się ogona zasianej niesprawiedliwości......

    Odpowiedz
  • Maciej(2016-05-23 08:56) Zgłoś naruszenie 30

    Najważniejsze, że Prezes Rzepliński gaśnie.

    Odpowiedz
  • sa(2016-05-23 11:39) Zgłoś naruszenie 30

    Latarnia świeciła się dal naszych mlderów i tych bogaczy z korp.UE,USA ,świata ,wypompowali przy specjalnie przygotowanym kanale poprzez raje podatkowe wyspy, Luksemburg, Cypr,Panama, Kajmany itp. Rocznie bez podatków w miejscu powstania dochodu np.w RP wypompowywano za ok. 1-2% podatki CIT 8 ok.56 mld/rocznie oraz przekręty na VATcie ok.80 mld/rocznie = razem ok.130 mld . Tuszowano (nawet z MF powiedział,że to nic takiego - za czasów POpartychPSL -info media) !!!! ten proceder unikania płacenia w UE -RP ,niektórzy za to dostali dobre wsparcie i apanaże ,lukratywne posadki w UE. Niemcy Junkresa bronili jak nie podległości na forum UE jak mu się chciano dobrać do skóry, widać komu na tym zależało ,jakich ma obrońców w tej niby uczciwej UE (lobbistów -nakręcaczy ,niby zgodnych z prawem, za grubą kasę opłacanych przez mlderów).Pan to widział dlaczego Pan nie alarmował na forum TK,KOD , SN ,Sejmu itp ,że tyle mldów jest wyprowadzanych (8 lat x 130mld= znacznie ponad 1 biln., a RP brnie w długi na pokolenia ok. ponad 1 blin. Niech Pan wyjaśni dlaczego Pan nie reagował jako sędzie tak wysoko postawiony i odpowiedzialny ?????.

    Odpowiedz
  • rr(2016-05-23 09:15) Zgłoś naruszenie 30

    Latarnia??? Kto dał panu panie Rzepliński prawo do ignorowania obowiązującej ustawy, której stosowanie nakazuje wprost Konstytucja? Zignorowanie tej ustawy prowadzi do prostej konkluzji, że w momencie jej zignorowania wyrok został przesądzony. Bo gdyby okazało się, że sędziowie nie podzielili pańskiego zdania, to nie mogliby wydać ważnego wyroku, gdyż zignorowali ustawę zgodną z konstytucją, której ignorować nie mieli prawa. Spójrzmy również na sprawę z drugiej strony. Załóżmy, że ustawa jest niekonstytucyjna, ale do chwili wydania wyroku każda ustawa ma przymiot zgodności z ustawą zasadniczą, a zatem powinna być stosowana. Co prawda nie czytałem opinii TK (no bo nie wyroku) - ale doszły mnie słuchy, że podstawą był brak vacatio legis i brak konsultacji. I oczywiście z powołaniem na klucz uniwersalny TK - czyli art. 2 Konstytucji. A to już jest prawdziwa farsa. Jeżeli partia rządząca ma większość, to jaki cel miałyby mieć te konsultacje z opozycją, skoro demokratycznie i tak ustawa zostałaby przegłosowana. Albo vacatio legis. Vacatio stosuje się tam gdzie jest interes ludzi, a nie organów państwowych. Z resztą całe mnóstwo ustaw wchodzi bez vacatio - czy zatem każda która tak została wprowadzona jest nieważna?

    Odpowiedz
  • trycykl(2016-05-23 10:23) Zgłoś naruszenie 20

    Dla wietnamskiego sędziego gaśnie latarnia... Teraz poprosimy o opinię sędziego z KRLD.

    Odpowiedz
  • Był Układ Zamkniety.....(2016-05-23 14:31) Zgłoś naruszenie 11

    i komu to przeszkadzało.....

    Odpowiedz