Strona internetowa za pół miliona, do tego z błędami: Oto zamówienie, którym Sąd Najwyższy złamał prawo

autor: Sylwia Czubkowska18.07.2013, 07:09; Aktualizacja: 18.07.2013, 08:12
Stanisław Dąbrowski - prezes Sądu Najwyższego

Prezes SN Stanisław Dąbrowski musi teraz świecić oczamiźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Sąd Najwyższy zapłacił za modernizację swojej strony internetowej i systemu internetowego 554 tys. zł. Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej potwierdził zarzuty Urzędu Zamówień Publicznych, że instytucja, nie organizując przetargu na tak dużą inwestycję, naruszyła prawo. Bo prawo wyraźnie zobowiązuje, by ogłaszać przetarg na każdy publiczny wydatek powyżej 14 tys. euro. Dodatkowo według stawek rynkowych 554 tys. to bardzo dużo jak za taką usługę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • Krzysiek(2015-08-19 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Srutututu ,wszyscy wiemy jak wydawane sa publiczne pieniadze, publiczne czyli niczyje ... Ktos musial wziac w łape, najdrozsza strona o jakiej slyszalem kosztowala 35 tysiecy i byl to sklep internetowy pisany od zera dla mojego znajomego, z kreatorem wizytowek i innymi bajerami, bujali sie z tym pare miesiecy. Ale pol banki ??? Naprawde nie mogli znalezc tanszej firmy, nie wierze w to, na rynku jest mnostwo firm ktore z pocalowaniem w reke zrobilyby taka stronie za 1/20 tej kwoty, masakra jak oni wydaja nasze ciezko zarobione pieniadze i najgorsze jest to ze nikt za to nie odpowiada , co za piekny kraj. Niedawno robilem strone dla swojej kancelarii, robilem research chyba ze 2 miesiace, w miedzyczasie dwa razy probowali podjac sie zlecenia ale jak zobaczylem wyniki od razu podziekowalem, dobrze ze nie bylo umowy a kasa miala byc zaplacona PO. Znalazlem w koncu jedna firme http://stronabiznesowa.pl , firma netPOINT spod Warszawy , mieszkam w Gdańsku ale ludzie prowadzili projekt tak ze na kazdym etapie informowali mnie o postepach i pytali czy mi sie podoba, co zmienic itp, korekty strony bardzo szybkie, trwalo to ok 2 tygodni, zrobili mi fajny system zarzadzania trescia, mam opieke serwisowa, jak trzeba zmodyfikowac tresci czy cos zmodyfikowac w funkcjonalnosci robia to bardzo szybko, naprawde polecam.

    Odpowiedz
  • m(2013-08-13 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadowskie sądy

    Odpowiedz
  • durand(2013-07-22 23:37) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się lepiej...

    Odpowiedz
  • abba(2013-07-20 23:41) Zgłoś naruszenie 00

    własciciel ec2 januszewski, paweł mirosław chyba nawet radca prawny który na pewno nie jest spokrewniony z bogusłwem januszewskim, radcą prawnym z koszalina i nie jest na pewno spokrewniony z januszewską, dorotą joanną, adwokatem która załapała się na stanowisko sędziego rejonowego i to wszystko jest tylko zbiegiem okoliczności i nie ma co rozsiewać pomówień.

    bez dekomunizacji to isę będzie ciągnąć i ciągnąć...

    Odpowiedz
  • kik(2013-07-20 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Poprostu strona jest tak amatorska ze zajelo pare minut znalezienie kilku luk boze dlaczego nikt takiej korupcji nie sciga za 200-300tys robi sie olbrzymie portale do multi uslug a nie takie cos , plakac sie cchce bo to za podatki ktore z ciazka reka trzeba co miesiac , kwartal oddac ... I jak tu dziur w budzecie niema byc ... POPROSTU NIEGOSPODARNOSC ...niemcy mieli racje polaczki nie potrafia sie rzadzc i predzej czy pozniej upadna.

    Odpowiedz
  • woj(2013-07-19 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    "Po co nam ten Miś? Ten MIś zabezpiecza nam..."
    Po co komuś strona za 500000zł?
    Jeśli ktoś tego nie rozumie , to nie stac go na picie koniaku...

    Odpowiedz
  • kia(2013-07-19 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Firma EC2 dzialajaca od 2006 roku zatrudnia w sumie 15 osob. Wszystkie ich projekty zostaly zrealizowane z naszych pieniedzy z budzetu. Sama ich strona nie zacheca i wygjada jak twor z konca lat '90. Kolesiostwo, korupcja - moj kraj, moja Polska.

    Odpowiedz
  • wolo66(2013-07-19 00:09) Zgłoś naruszenie 00

    Adres?
    Jakie to błędy? Tego też nie doszukałem się w artykule.

    Odpowiedz
  • Emil(2013-07-18 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    do więzienia ich oszustów ... niech poczują tą presję którą się karmią !!!

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-07-18 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    To bezprecedensowa sprawa, by Sądowi Najwyższemu zarzucić naruszenie przepisów. Już nic mnie nie dziwi nad Wisłą

    Odpowiedz
  • power(2013-07-18 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/oglo_wynik_85_13092011.pdf dodam tylko kolejne ciekawe postepowanie

    Odpowiedz
  • Grzes_(2013-07-18 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    widac urzednicy wciaz maja za duzo srodkow budzetowych, takze w dobie kryzysu nalelazloby im zabrac... a tych inteligentow moze w koncu wyrzucic?

    Odpowiedz
  • STAN(2013-07-18 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    A CI PANWIE MAJĄ COS WSPOLNEGO Z PRAWEM ? NIE WIERZE !!!

    Odpowiedz
  • mrufka3(2013-07-18 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    ale to mają sprawę załatwioną :D - będą się tak długo odwoływać od wyroku, aż sprawa trafi do ich instancji, a wtedy już zasądzą, co trzeba

    Odpowiedz
  • Janusz(2013-07-18 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    A w czasach przedwojennych, o których marzy tak wielu polityków, przyjęcie łapówki przez urzędnika państwowego karane było śmiercią (por. kodeks karny z lat 20-tych)

    Odpowiedz
  • sprawiedliwość społeczna(2013-07-18 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialność tego typu funkcjonariuszy powinna być szczególnie duża. Po pierwsze natychmiastowa dymisja. Po drugie 3 lata odsiadki.

    Odpowiedz
  • zlot(2013-07-18 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    sorki...ach ta gramatyka

    Odpowiedz
  • zlot(2013-07-18 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny problem związany z procesem informatyzacji (vide aferea z oprogramowaniem prawniczym). Poczekajmy jakie niespodzianki wyjdą w trakcie wprowadzanego od dobryc 3 lat systemu nagrywania rozpraw. A tak w ogóle to wystarczy spojrzeć kto jest ministrem odpowiedzialnym za cyfryzację.

    Odpowiedz
  • zdzisiek(2013-07-18 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    to jakis zart ? z ta cena ? ta strona sadu to na poziomie absolwenta technikum informatycznego - koszt max 500 pln ... SMIECH NA SALI. Znowu kolesie kolesi z pelo musieli zarobic ... brak slow... pod sad i kula w leb za takie marnotrawstwo publicznych pieniedzy.

    Odpowiedz
  • janiszewski(2013-07-18 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to mawiał J. Piłsudski: Polacy - naród wspaniały, tylko ludzie kur**.

    Odpowiedz