W Niemczech szanse na fotel kancelarza będą zależeć od zdolności do łagodzenia sporów ideologicznych

autor: Łukasz Grajewski25.11.2019, 07:38; Aktualizacja: 25.11.2019, 07:44
Zawieszenie broni pomiędzy liberałami a konserwatywnym skrzydłem po szczycie CDU w Lipsku. Śledziliśmy kongres, który jest kluczowy dla zmiany władzy w niemieckiej chadecji.

Zawieszenie broni pomiędzy liberałami a konserwatywnym skrzydłem po szczycie CDU w Lipsku. Śledziliśmy kongres, który jest kluczowy dla zmiany władzy w niemieckiej chadecji.źródło: ShutterStock

Zawieszenie broni pomiędzy liberałami a konserwatywnym skrzydłem po szczycie CDU w Lipsku. Śledziliśmy kongres, który jest kluczowy dla zmiany władzy w niemieckiej chadecji.

Po tym, jak Annegret Kramp-Karrenbauer, skrótowo nazywana AKK, przejęła funkcję przewodniczącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) z rąk Angeli Merkel – w partii rozpoczęła się walka o schedę po szefowej rządu. Obecnie wkracza ona w decydującą fazę.

– Jeśli partia nie jest gotowa na przyjęty przeze mnie kurs, to zakończmy to już dziś – apelowała AKK do partyjnych sceptyków w piątek na kongresie partyjnym CDU w Lipsku. W odpowiedzi większość z około tysiąca delegatów zgotowało jej siedmiominutową owację na stojąco. Szefowa chadecji dostała symboliczną przepustkę na kolejny rok rządów w partii.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie