Gospodarka w USA kwitnie. Trump będzie walczył o drugą kadencję

autor: Radosław Korzycki03.04.2019, 07:17; Aktualizacja: 03.04.2019, 07:17
Prezydentowi ufa 41 proc. wyborców, ale może zdobyć 54 proc. głosów

Prezydentowi ufa 41 proc. wyborców, ale może zdobyć 54 proc. głosówźródło: ShutterStock

Korzystna sytuacja ekonomiczna dobrze wróży prezydentowi, który za półtora roku będzie walczył o drugą kadencję.

Kiedy na przełomie lat 1991 i 1992 Stany Zjednoczone ogarniała recesja, a o ponowny wybór ubiegał się bardzo popularny dotychczas prezydent George Bush senior, James Carville, główny doradca jego demokratycznego rywala Billa Clintona, ukuł jeden z najpopularniejszych do dziś sloganów wyborczych na świecie: „Po pierwsze gospodarka, głupcze!”. Jeśliby się trzymać tego hasła przed zaplanowanymi na przyszły rok wyborami prezydenckimi w Ameryce, to Donald Trump jest w znakomitej pozycji wyjściowej do reelekcji. Bo chociaż jego osobista popularność nie jest imponująca (ufa mu tylko 41 proc. wyborców), to zdecydowanie sprzyja mu koniunktura gospodarcza.

Firma badawcza TrendMacrolytics, która w 2016 r. wbrew wszystkim sondażom trafnie przewidziała zwycięstwo obecnej głowy państwa (powodem tego miała być panująca wówczas stagnacja), przeprowadziła analizę bieżącej sytuacji ekonomicznej w perspektywie minionych kampanii wyborczych. Zamiast śledzenia badań opinii publicznej ośrodek ten skupia się na takich danych jak realny wzrost płac, poziom bezrobocia, inflacja oraz ceny paliw.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2019-04-03 09:54) Zgłoś naruszenie 13

    POdobno tzw. Amerykanie , oraz ich kumple Jewrejcy , dołączyli do odwiecznych przyjaciół POlski , t. jak Rosja , Niemcy , Anglia , Francja i dziwoląg Ukraina - i będą teraz okradać tenkraj , i tennaród , wespół i w zespół .... Do spółki z myckowieckim i jego ferajną .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie