statystyki

Grajewski: Sprytny jak Orbán w niemieckiej gazecie [OPINIA]

autor: Łukasz Grajewski05.03.2019, 07:03; Aktualizacja: 05.03.2019, 07:19
Orbán wie dokładnie, co powiedzieć poszczególnym grupom odbiorców. W niemieckiej gazecie – w szczególności gdy potrzebuje wsparcia CDU i CSU – kreuje się na racjonalnego konserwatystę.

Orbán wie dokładnie, co powiedzieć poszczególnym grupom odbiorców. W niemieckiej gazecie – w szczególności gdy potrzebuje wsparcia CDU i CSU – kreuje się na racjonalnego konserwatystę.źródło: ShutterStock

Viktor Orbán rzadko chwali niemieckich polityków. Ale teraz tylko oni mogą uratować jego Fidesz przed wyrzuceniem z Europejskiej Partii Ludowej.

Na premiera spadły gromy w całej Europie po tym, gdy w węgierskich miastach pojawiły się plakaty i billboardy z szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude’em Junckerem w towarzystwie miliardera węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa. Rządowa kampania sugeruje alians Brukseli i międzynarodowej finansjery, aby sprowadzić do UE kolejne kontyngenty migrantów. Populistyczna akcja spowodowała, że część partii należących do unijnej frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) wzmocniła naciski na wyrzucenie Fideszu, partii Orbána, ze swoich szeregów.

D ecydujący głos w tej kwestii będą miały niemieckie siostrzane partie CDU i CSU. I żeby ich politykom nie ułatwiać decyzji, Orbán wykorzystał wywiad dla niemieckiego dziennika „Die Welt”, aby przekonać niemiecką opinię publiczną do swoich racji. Sposób, w jaki węgierski premier prowadzi rozmowę, jest godny podziwu, ale równocześnie pokazuje, jak bardzo cyniczną grę prowadzi.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie