Kapiszony, niewybuchy i trochę biznesu. Jak konflikt polsko-izraelski może wpłynąć na współpracę wojskową?

autor: Maciej Miłosz21.02.2019, 07:12; Aktualizacja: 21.02.2019, 10:17
Prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów, spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na swoim prywatnym koncie w mediach społecznościowych zamieścił wpis: „Aż 5 tys. Żydów w okupowanej Warszawie pracowało jako agenci Gestapo, a ani jeden Polak. Dziś oskarżają nas Polaków o Holocaust”.

Prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów, spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na swoim prywatnym koncie w mediach społecznościowych zamieścił wpis: „Aż 5 tys. Żydów w okupowanej Warszawie pracowało jako agenci Gestapo, a ani jeden Polak. Dziś oskarżają nas Polaków o Holocaust”.źródło: ShutterStock

Relacje polityczne między Polską a Izraelem są traktowane jako element ryzyka we współpracy naszych przemysłów oraz przy zakupie uzbrojenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • Kpiarz (2019-02-21 07:54) Zgłoś naruszenie 123

  Prawda w oczy kole.? A tak namarginesie, to jakie zakupy robimy w Izraelu.? Czyżbyśmy kupowali przestarzały sprzęt wojskowy, podobnie jak w USA..?..............😁

  Odpowiedz
 • Jagon(2019-02-21 08:29) Zgłoś naruszenie 145

  Czy za powiedzenie prawdy ,prezes zostanie usunięty? Jak to widać , nic tak nie gorszy jak prawda.

  Odpowiedz
 • pułkownik(2019-02-21 13:05) Zgłoś naruszenie 111

  antysemityzm, antypolonizm, antyczłowieczeństwo... zadbajmy o rozwagę i umiar w sądach. jeśli coś jest złe, to jest złe, jeśli dobre to jest dobre. nie wolno nam wypatroszyć wspaniałej historii narodów Polski i Izraela dla jakiegoś partykularyzmu, choćby nam się zdawało, że mamy rację.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • werte(2019-02-21 13:35) Zgłoś naruszenie 52

  Czyli nic straconego jeśli damy sobie spokój ze współpracą w obronności z Izraelem, na której jedynie tracimy. Zdaje się że wyjdzie to naszemu przemysłowi na zdrowie. Trzeba przewietrzyć korytarze po lobbystach i zamiast wchodzić z nimi w układy pomału odbudowywać zaufanie na rynkach eksportowych zaczynając od małych kontraktów a nie pozwalać aby Mossad dyktował nam co i gdzie sprzedawać.

  Odpowiedz
 • suwerenny(2019-02-21 17:48) Zgłoś naruszenie 20

  Z jednej strony najbardziej dynamiczny przemysł zbrojeniowy. Z drugiej, ze względu na potężne drenowanie USA w zakresie darmowej pomocy wojskowej, nigdy nie wiadomo czy wybranie izraelskiej firmy nie skończy się wetem amerykanów dotyczącym praw licencyjnych. O polityce nie wspomnę, bo deklaracje polityków o "partnerstwie" są nieaktualne już w chwili ich wypowiadania !

  Odpowiedz
 • Jan Szumlański(2019-02-21 19:16) Zgłoś naruszenie 13

  Czy PGZ to jeszcze Polska Grupa. Po tym komentarzu PGZ mam wątpliwości. Za udostępnienie nie swojej opinii zwalniać ludzi z pracy. To jakbym się cofnął o 40 lat. Ale wierzę w Dobrą Zmianę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie