Gronkiewicz-Waltz: Sąd uchylił grzywnę i stwierdził, że nie mogę być wzywana przed komisję weryfikacyjną

22.01.2019, 15:13; Aktualizacja: 22.01.2019, 15:47
Jak podkreślił Przeciechowski - jego zdaniem - obecnie komisja powinna wstrzymać się z dalszymi czynnościami w postępowaniach ogólnych dopóki nie zdecyduje, czy zaskarża ten wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego. "Jest ryzyko dla komisji, że inne osoby wezwane po prostu nie przyjdą uznając, że to orzeczenie i jego zasadnicza treść odnosi się też do nich, czyli że nie powinni być słuchani" - powiedział.

Jak podkreślił Przeciechowski - jego zdaniem - obecnie komisja powinna wstrzymać się z dalszymi czynnościami w postępowaniach ogólnych dopóki nie zdecyduje, czy zaskarża ten wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego. "Jest ryzyko dla komisji, że inne osoby wezwane po prostu nie przyjdą uznając, że to orzeczenie i jego zasadnicza treść odnosi się też do nich, czyli że nie powinni być słuchani" - powiedział.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: fot. Piotr Augustyniak AG

 Sąd kolejny raz uchylił grzywnę nałożoną przez komisję weryfikacyjną za niestawiennictwo na rozprawie i stwierdził, że nie mogę być wzywana przed komisję - przekazała we wtorek b. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołując się na wyrok sądu administracyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • magda(2019-01-22 16:31) Zgłoś naruszenie 110

  Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie- piosenka?.

  Odpowiedz
 • Segregator(2019-01-23 07:03) Zgłoś naruszenie 81

  Pełen jajca.. Funkcjonowanie sądów administracyjnych od dawna przybrało formy kabaretowe. Można by było się śmiać gdyby nie zagrożenie dla zwykłych obywateli tego nieszczęsnego kraju. Gdybyś ty zwykły obywatelu przypadkiem został okradziony przez państwo na mocy niesprawiedliwej decyzji admin. lub chciał nie daj Boże wydania jakiejś decyzji od organów państwowych lub samorządowych a nie masz znajomości w tych organach, to nie tylko nie masz szans w tych sądach ale jeszcze zrobią z ciebie takie głupka że popamiętasz. Tam rozumienie trójpodziału władzy przybrało specyficzną formę. W tych sądach wiedzą kto swój a kto wróg.

  Odpowiedz
 • Bert(2019-01-22 20:43) Zgłoś naruszenie 42

  A cóż to za postępowanie administracyjne, w którym nie wolno przesłuchać świadka !

  Odpowiedz
 • green(2019-01-22 18:17) Zgłoś naruszenie 43

  Skandal

  Odpowiedz
 • brawo sad(2019-01-23 08:27) Zgłoś naruszenie 31

  no teraz widac ze ta komisja to gowniany gniot z tymi pisielcami na czele utylizowac bo co innego

  Odpowiedz
 • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(2019-01-24 11:58) Zgłoś naruszenie 30

  To jakiś smutny żart. Art. 11 ustawy o komisji śledczej wprost mówi, że każdego można wezwać aby złożył zeznania, kolejne artykuły mówią krok po kroku o protokołach, odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, że można powołać pełnomocnika. Tymczasem WSA w W-wie z art. 79 kpa wywodzi, że skoro dowód ze świadków przeprowadza się w obecności stron postępowania, a przed komisją śledczą nie ma stron podstępowania to nie można przesłuchiwać świadków. To jaja jakieś, każdy student I roku prawa uczy się o klauzulach kolizyjnych w tym o zasadzie lex specialis derogat legi generali, czyli przepis bardziej szczegółowy jest ważniejszy od przepisu ogólnego. Więc pytam się, czy bardziej szczegółowe są przepisy o komisji śledczej, czy art. 79 kpa. Od czasów Rywina mieliśmy pewnie kilkuset świadków, byli też tacy co mieli takich pełnomocników jak mec. Roman Giertych, różnych profesorów i patrz nikt na to nie wpadł, dopiero WSA w Warszawie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie