Morawiecki: Prawdę o zbrodni wołyńskiej włączyliśmy do narodowej historii

08.07.2018, 12:53; Aktualizacja: 08.07.2018, 16:55
Mieszkańcy Warszawy obserwują zmianę posterunku honorowego i odczytanie Apelu Pomordowanych przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie w ramach obchodów 75. rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu.

Mieszkańcy Warszawy obserwują zmianę posterunku honorowego i odczytanie Apelu Pomordowanych przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie w ramach obchodów 75. rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Nie ustaniemy w wysiłkach, by wydarzenia rzezi wołyńskiej zostały godnie upamiętnione - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście, odczytanym podczas obchodów Światowych Obchodów 75. Rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu, które odbywają się w niedzielę w stolicy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • EWA(2018-07-08 13:29) Zgłoś naruszenie 31

  Skoro sejm Polski uchwalił, że zbrodnia na Wołyniu była ludobójstwem, to sprawców ludobójstwa się ściga, a nie opowiada tylko o pamięci.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Krzysztof Wawa(2018-07-08 17:55) Zgłoś naruszenie 10

  Szkoda, że zamiast sam wypowiedzieć te słowa Morawiecki wolał przewracać kiełbaski na grillu. Byłem dziś na placu Piłsudskiego. Było przykro, bo premier wysłał przedstawiciela, IPN wysłał przedstawiciela - tylko nikt z władz nie pojawił się OSOBIŚCIE.

  Odpowiedz
 • Prezydent powiedział, ...(2018-07-08 18:54) Zgłoś naruszenie 10

  .... że to zwykła czystka była a nie wojna. To w końcu była to zbrodnia wojenna i ludobójstwo ? Niech się prezydent z premierem nauczą historii a później świecą swymi mądrościami.

  Odpowiedz
 • Mario(2018-07-08 18:23) Zgłoś naruszenie 03

  Czy potrafimy, jako naród, świętować spontanicznie tj. bez uprzedniego zapalania zniczy? Tak zwyczajnie zjeść te kiełbaski i wypić piwo ...i jeszcze tak po po bożemu podzielić się tym z Czechami, Ukraińcami, Węgrami, Niemcami, Słowakami. Tak jakbyśmy dopiero się poznawali.... Może pomyślmy wspólnie co możemy zrobić aby tak było ..co ja mogę zrobić aby tak było....co ja chrześcijan mogę zrobić w tej sytuacji...co zrobiłby Chrystus?

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-07-08 15:19) Zgłoś naruszenie 00

  A w związku z tym , kasa nakradziona Polakom - przez Myckowieckiego też - idzie na upainę , ino się kurzy . Na zakładanie sadów również - bo polscy sadownicy , bez konkurencji , "słabo się doskonalą" . A w ogóle , to jest ich zbyt wielu . I jeszcze ceny trzymają ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie