Odchudzanie Rady Ministrów: Morawiecki zapowiada redukcje w rządzie i likwidację premii

autor: Artur Radwan, Magdalena Cedro06.03.2018, 07:12; Aktualizacja: 06.03.2018, 07:19
Premier Morawiecki zapowiedział także zniesienie nagród dla ministrów i wiceministrów

Premier Morawiecki zapowiedział także zniesienie nagród dla ministrów i wiceministrówźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Rząd może być mniejszy nawet o jedną czwartą. Redukcję rządowych stanowisk zapowiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu chce też zlikwidować premie i nagrody.

To pokłosie doniesień o wysokich nagrodach, jakie dostali za zeszły rok członkowie gabinetu Beaty Szydło. Na jaw w ostatnich tygodniach wyszła także informacja o blisko 15 mln zł wydanych ze służbowych kart w Ministerstwie Obrony Narodowej. Morawiecki wczoraj zapowiedział odchudzenie resortów, które ma przynieść co najmniej 20 mln zł oszczędności.

Jak mówił premier, na stanowiskach ministrów i wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu w rządzie zatrudnionych jest 126 osób. Liczba ta ma zostać zmniejszona o 20–25 proc. w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Morawiecki wyjaśnił przy tym, że podsekretarze stanu zostaną przesunięci z korpusu politycznego do grupy urzędników służby cywilnej. Zmniejszona ma też zostać liczba osób zatrudnionych w gabinetach politycznych.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • zs(2018-03-06 14:24) Zgłoś naruszenie 10

    Tak ma Pan rację( p.Kukiz) ,zbędną ok. 30 % biurokrację należy skasować ,bo zmniejszy się biurokracja w terenie , inaczej się tego nie pokona, a to nabija zbędne duże koszty RP i firmom !.kom. z DGP .Olbrzymie rozpasanie elit nastąpiło szybko Taniego Państwa, to fikcja Nowej Lepszej Zmiany ( tylko dla kogo???) ,ludowi podwyżki po 30zł/m-c em.renty, pensje 2500.zł , a sobie po 30-60 tys. (stać Państwo ?!).Przy korytku różnym wepchanym partyjniakom, kolesiom, pociotkom, nieudacznikom, bez konkursu z wyboru z kapelusza prezia , bez upr. branżowych ,wysokich kwalifikacji, doświadczenia, osiągnięć oceny ich dorobku.Gdzie, co i kiedy zrobili dobrego, jakie były wymierne efekty -nie partyjne roznoszenie ulotek, bo nam Wyborcom, to nic nie daje !!!. Nie można wciskać kitu ludowi ,bo nie kupi, bo widzi jak wchodzicie w buty śmierdzące poprzedniej zmiany. Za Jaruzelskiego w całym rządzie było ok.430 tys. (gdzie wszystko dzielono> papę, deski ,cegłę, cement, stal, węgiel itp) , teraz mamy kapitalizm i nie wykonuje się podziału materiałów i urządzeń, przez internet (obsługa podatników, biur urzędów RP ) ,komputery kupione za nasze .Biurokracji jest ok.630 tys., za dużo co najmniej 30%. Stanowiska się dublują ,spory kompetencyjne ,bzdurne, niedorzeczne ,nie spójne zapisy w prawie, potrzeba często je poprawić -info media itp. Czas najwyższy Panie P. na porządne sito i kasację wielu etacików, nam Obywatelom zbędnych !!!. Apelujemy o autentyczne swobody gospodarcze i TANIE Państwo !.

    Odpowiedz
  • Rttg(2018-03-07 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni państwo , jestem ciekawa czy premier faktycznie usunie swoich sługusow , ...np. w terenie gdzie ja pracuje nie zatrudnua sie normalnych pracownikiow, nie daje sie podwyzek ale sługusom władzy w gabinecie tzw doradcom ..tak ich sie zatrudnia I wynagradza

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie