Artykuły na temat: "wynagrodzenia"

„Ile chce pani/pan zarabiać?” Plusy i minusy wynagrodzeń w ogłoszeniach o pracę

30 kwietnia 2019 r.

Z analizy firmy doradztwa finansowego PEOPLE, wynika, że jedynie 10 proc. firm w treści ogłoszeń podaje informację o proponowanym wynagrodzeniu. Po drugiej strony barykady są pracownicy, z których aż 90 proc. zanim wyśle CV, chciałoby wiedzieć, ile może zarobić u swojego nowego pracodawcy. Czy nałożenie informacyjnego obowiązku na pracodawców rozwiąże problemy, z którymi od lat borykają się kandydaci?

Nasze wynagrodzenia zjadają podatki i składki. Polskie pensje netto spadają w porównaniu do krajów UE

29 kwietnia 2019 r.

– Wynagrodzenie netto, czyli kwota, jaką otrzymuje pracownik po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek, w 2018 r. wyniosło w Polsce ok. 71 proc. pełnej pensji w przypadku przeciętnie zarabiającego singla i 77 proc. w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. W pierwszym wariancie oznacza to spadek w zestawieniu krajów UE z 15. na 17. miejsce, w drugim – utrzymanie pozycji, choć w obu znajdujemy się poniżej średniej dla Unii Europejskiej – wynika z raportu PwC „Praca w UE - podatki i składki”.

Kwietniowy strajk nauczycieli [RELACJA]

26 kwietnia 2019 r.

21 dni - tyle trwał kwietniowy strajk nauczycieli. Przyłączyło się do niego - według różnych szacunków - 48,5 proc. (dane MEN) lub 79,7 proc. (dane ZNP) placówek. Decyzją ZNP od poniedziałku 29 kwietnia strajk zostaje zawieszony do września.

Dochód podstawowy po indyjsku [OPINIA]

19 kwietnia 2019 r.

Jeszcze nigdy nie było w tym miejscu o Indiach. Naprawiam to niedopatrzenie, bo właśnie trwają w nich wybory parlamentarne (zaczęły się 11 kwietnia, a zakończą 19 maja) – z ekonomicznego punktu widzenia niesamowicie ekscytujące.

MS porządkuje stawki. Urzędnicy i pracownicy sądów i prokuratur z podwyżką

17 kwietnia 2019 r.

Podniesienie z 2100 zł do 2250 zł najniższej stawki wynagrodzenia w sądach i prokuraturach – to główny cel projektu nowelizującego rozporządzenie ministra sprawiedliwości w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego.

Morawiecki: Chcemy, aby podwyżki dla nauczycieli nastąpiły jak najszybciej

13 kwietnia 2019 r.

Chcemy, aby podwyżki dla nauczycieli nastąpiły jak najszybciej; w tym celu zapraszam do okrągłego stołu nauczycieli, związkowców, rodziców i wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły - powiedział w sobotę podczas konwencji regionalnej PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.